Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Biblioteka - miejsce tętniące życiem


Biblioteka to miejsce, w którym z pewnością dużo się dzieje. Konkursy, kiermasze, wydarzenia kulturalne to niemal codzienność.

Należy podsumować działalność biblioteki szkolnej w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego.


1. 19-27.09 – „Szkolne czytanie Pana Tadeusza”- przedłużenie akcji narodowego czytania, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele Gimnazjum
Uczniowie
1. Bartosz Lis – 2C
2. Magdalena Janusz – 1E
3. Norbert Krzemieniecki – 3D
4. Patryk Skorza – 3A
5. Mateusz Szyłejko – 1C
6. Paweł Jarmuł – 3B
7. Seweryn Malikowski – 3D
8. Wiktoria Fiedorowicz – 3B
9. Agata Fajkowska – 2D
10. Sara Sieńska – 3C
Nauczyciele:
1. p. Dyrektor Joanna Wojtczak
2. p. wicedyrektor Beata Aniśkiewicz – Pociask
3. p. Irena Wolińska
4. p. Radosław Kaliciuk
5. p. Agnieszka Romaniuk
6. p. Daniel Strzelczyk
7. p. Dariusz Felisiak
8. p. Dobromir Strzelczyk
9. p. Gabriela Rajtak
10. p. Katarzyna Piotrowska


2. 18.09 – Rozpoczęcie całorocznej akcji „Kartka do kalendarza” – zainteresowane osoby wykonują swoją urodzinową lub imieninową kartkę i w danym dniu otrzymują w prezencie aforyzm i słodką niespodziankę.

3. 28..09 i 1.10 – „Dzień Chłopaka” – każdy uczeń rodzaju męskiego, który odwiedził w tych dniach bibliotekę, otrzymał karteczkę z aforyzmem i cukiereczka za rozwiązaną zagadkę.

4. 4-10.10 – „Międzynarodowy Tydzień Zwierzaka” – ogłoszenie konkursu fotograficznego „Mój zwierzak”. Uczestniczkom konkursu zostały wręczone nagrody w postaci karmy dla ich ulubieńców.
Uczestnicy – Anna Kłosińska-III B, Wiktoria Fiedorowicz – III B, Nicole Hoffa – I A.

5. 18-31.10 – Kiermasz Taniej Książki

6. 30.10 – „Imieniny biblioteki” z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jakim jest ogłoszony październik.

Uczestnicy konkursu „Reklama biblioteki” – uczennice z klasy III C:
Natalia Przybylska, Klaudia Pulut, Monika Łania

Klasy, które z okazji „Imienin” sprezentowały książki bibliotece szkolnej to:

Klasa II A (największą ilość)
Klasa I A
Klasa III B
Klasa II B

7. 3.11 – Popołudnie z poezją – „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Uczennice z klas I C i II A wprowadziły słuchaczy w nastrój zaduszkowy czytając fragmenty wierszy o śmierci i przemijaniu.
1. Beata Bojaryn – 1C
2. Marika Zając – 1C
3. Barbara Piekło – 1C
4. Dominika Trzcianowska – 1C
5. Natalia Topolska – 1C
6. Weronika Pieczkowska – 1C
7. Andżelika Ziątek – 1C
8. Paulina Ozych – 2A
9. Angelika Sadowska –2A

8. 20 i 22.11 – Spotkania z piosenką legionową. W nawiązaniu do obchodów rocznicy Święta Niepodległości i poznawania wydarzeń historycznych związanych z tym czasem, uczniowie mieli możliwość wspólnego posłuchania i pośpiewania pieśni legionowych zgodnie z hasłem: „Uczmy się Polski, jej historii i dziejów, także poprzez PIEŚNI”. Prowadzenie K. Piotrowska.

9. 29.11 – 5.12 - Kiermasz Taniej Książki

10. 6.12 – Mikołajki w bibliotece czyli „Książeczka za cukiereczka” – wszyscy uczniowie, którzy wypożyczyli w tym dniu książkę zostali poczęstowani cukierkiem.

11. 14.12 – Ogłoszenie etapowego całorocznego konkursu ortograficznego inaczej czyli „Sherlock Holmes ortografii”. Każdy uczestnik raz w miesiącu dostaje tekst - fragment z literatury pięknej i odnajduje popełnione w nim błędy ortograficzne (można korzystać ze słownika ortograficznego). Zapraszam do udziału.

12. 14-17.01 – „Kolędujmy wszyscy wraz” . Zgodnie z tradycją okres poświąteczny i noworoczny to między innymi czas kolędowania czyli śpiewania pieśni związanych z Bożym Narodzeniem. Polskie kolędy i pastorałki są nadzwyczaj zróżnicowane pod względem melodii, rytmu, charakteru. Chcąc je poznać można je słuchać, a najlepiej śpiewać. Kilkoro uczniów zaprezentowało swoje umiejętności wokalne na naszych bibliotecznych spotkaniach z kolędą. Podziękowania dla ODWAŻNYCH.
Udział wzięli uczniowie:
1. Agata Jędrzejczak –2A
2. Eliza Hronda – 2A
3. Magdalena Frąszczak – 2A
4. Paweł Jarmuł – 3B
5. Agata Hamala – 1B
6. Agata Fajkowska – 2D
7. Łukasz Banaszczak – 1A
i nauczyciele – p. Elżbieta Tysiąc i K. Piotrowska.

W I semestrze najlepszymi czytelnikami w swoich poziomach zostali:
- w klasach pierwszych – Kamila Szymczak – 1D
- w klasach drugich – Paulina Pudłowska – 2 D
- w klasach trzecich – Patryk Skorza – 3A

Tytuł CZYTELNIKA SZKOŁY w I semestrze 2012/2013 otrzymała Paulina Pudłowska.

Podziękowania za dary książkowe otrzymują:
1. Krzysztof Ofiara – 1A
2. Michał Bilski – 2B
3. Szymon Wojtasiak – 2A
4. Damian Branicki – 1E
5. pani Joanna Czmoch
6. Biblioteka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wapnicy


Za każdy uśmiech, miłe słowo, za każde - nawet najdrobniejsze zaangażowanie w działania biblioteki gorąco dziękuję –

bibliotekarz Katarzyna Piotrowska.


Administrator dnia luty 14 2013 19:59:08 · Drukuj
Podsumowanie pierwszego semestru
Imprezy i uroczystości


Zapis wideo fragmentów akademii podsumowującej pierwszy semestr roku szkolnego 2012/2013.
Administrator dnia luty 10 2013 14:13:28 · Drukuj
Oj działo się, działo!
Imprezy i uroczystościJak co roku, nasi uczniowie przyłączyli się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem 23 wolontariuszy – gimnazjalistów kwestowało na rzecz dzieci i seniorów i zebrało ogółem ponad 4 tys. złotych.

Oprócz tego wsparliśmy tę akcję, organizując, cieszącą się dużym powodzeniem, loterię fantową „Ciasteczko szczęścia”, której dochód przekroczył kwotę 500 złotych.
W godzinach 12.00 – 15.00 pani Gabriela Rajtak przeprowadziła otwarte warsztaty, zapoznając chętne osoby z tajnikami wyrobu przedmiotów z filcu. Do części artystycznej włączył się zespół wokalny pod batutą pana Dobromira Strzelczyka, który zaśpiewał kilka utworów utrzymanych w świąteczno-noworocznym nastroju.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także sprzedaż ciast upieczonych przez rodziców naszych uczniów. Rozchodziły się one, jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”.

Agnieszka Romaniuk
Opiekun SU

Administrator dnia styczeń 18 2013 16:06:28 · Drukuj
Ferie 2013 w naszej szkole
Po szkoleFerie to czas odpoczynku od zajęć lekcyjnych. Gdybyście mieli jednak ochotę na odwiedzenie naszej szkoły lub na zorganizowany wyjazd np. na basen lub do muzeum i planetarium w Międzyzdrojach, to zachęcam do zapoznania się z ofertą.
Administrator dnia styczeń 17 2013 15:49:11 · Drukuj
Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
Nauka


Już czwarty raz XIII LO w Szczecinie organizuje Małą Olimpiadę Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego. Patronat nad konkursem objął, po raz kolejny, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Bogusław Liberadzki.Organizator, XIII LO w Szczecinie, jest członkiem elitarnego, ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych. Patronat nad XIII LO sprawuje Uniwersytet Szczeciński i Politechnika Warszawska. Sto procent absolwentów "Trzynastki" kontynuuje naukę na wyższych uczelniach, z czego 70 proc. na najbardziej renomowanych w kraju i poza jego granicami. Od 2004 r. szkoła siedmiokrotnie zwyciężała w najbardziej prestiżowym ogólnopolskim rankingu szkół średnich, organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik edukacyjny "Perspektywy".

Uczestników konkursu obowiązuje podstawa programowa przedmiotu wiedza o społeczeństwie III etap edukacyjny, oraz znajomość aktualnych wydarzeń społeczno – politycznych. Tegoroczna edycja Olimpiady odbywa się pod hasłem: "Polska w Unii Europejskiej". Dodatkowymi treściami koniecznymi do opanowania przez uczestników są m.in.: geneza i rozwój Unii Europejskiej, traktaty europejskie, instytucje Unii Europejskiej, Polska w Unii Europejskiej.

11 stycznia 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Do rywalizacji przystąpiło czworo uczniów: Krzysztof Rek, Marcelina Woroniak, Eryk Bieługa oraz Patryk Lipnicki.

Zwyciężył Krzysztof Rek (35 pkt), przed Marceliną Woroniak (33 pkt). Wymienieni uczniowie zostali zakwalifikowani przez Komisję Szkolną do udziału w zawodach II stopnia.

Część pisemna odbędzie się w Szczecinie w XIII LO 5 marca 2012 r. o godz. 15.30.


Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Administrator dnia styczeń 15 2013 19:53:30 · Drukuj
Wieczór poezji w Publicznym Gimnazjum w Wolinie
Imprezy i uroczystości


Wtorkowy wieczór poezji, który odbył się 18 grudnia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Wolinie, był wyjątkowy i magiczny nie za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, któremu był poświęcony. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami już po raz kolejny zaprosili na tak niezwykłe spotkanie połączone ze szkolnymi eliminacjami konkursu recytatorskiego.


„Moja poezja jest jak noc księżycowa, wielkie uspokojenie; kiedy poziomki słodkie są w parowach i słodsze cienie…” . Tak o swojej poezji pisał sam autor. Uczniowie zaś w swej interpretacji zachwycali humorem i swobodą, która bawiła i zaskakiwała absurdem i ironią licznie zgromadzonych w auli szkoły gości. Uroku wystąpieniom dodawała również piękna scenografia wykonana przez p. Daniela Strzelczyka oraz oprawa muzyczna, które dopełniały pięknie skomponowaną całość i podkreślały niezwykły nastrój.
Po części artystycznej odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego, w którym udział wzięli: Marta Bednarczyk IIc, Wiktoria Fiedorowicz IIIb, Magdalena Frąszczak IIa, Anna Ratomska IId i Paweł Jarmuł IIIb. Trzyosobowe jury w składzie: p. Jolanta Mikołajczyk, p. Maria Miłaszewska-Grodecka i p. Kornelia Romanowska wysłuchało wierszy i fragmentów prozy, które przygotowali uczestnicy, a następnie udało się na obrady.


Zwyciężczynią konkursu została jednogłośnie Magdalena Frąszczak, miejsce drugie zajęła Wiktoria Fiedorowicz, trzecia zaś była Marta Bednarczyk. Wszystkie laureatki będą reprezentowały gimnazjum w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się na początku przyszłego roku. Dyplomy i nagrody wręczyła dyrektor szkoły – P. Joanna Wojtczak, a swoje uznanie dla recytujących wyraził również Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Jan Frankowski.

Na tak niezwykłe spotkanie z poezją wolińskie gimnazjum zaprosi wszystkich miłośników jeszcze nie raz – najwcześniej za rok.

Gabriela Hengielska

Administrator dnia styczeń 01 2013 11:55:38 · Drukuj
Poczuliśmy magię świąt...
Imprezy i uroczystościTradycyjnie już, w ostatnich dniach, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w niezwykłym koncercie w wykonaniu artystów szczecińskiej filharmonii. Usłyszeliśmy przepiękne polskie kolędy i słynne świąteczne piosenki. Niezapomniana atmosfera i wspaniały nastrój, jaki wszystkim towarzyszył, niewątpliwie pozwolił poczuć magię zbliżających się świąt.Dopełnieniem tej atmosfery były z pewnością przygotowane przez klasę IIIa, pod opieką księdza Macieja – jasełka. Przypomniano i opowiedziano niemalże o wszystkich tradycjach i zwyczajach, jakie są związane z tym najpiękniejszym czasem w roku. Recytacje młodzieży ukwiecone były świąteczną muzyką, która dopełniała całości.
Na zakończenie pani Dyrektor Joanna Wojtczak wraz z katechetą Henrykiem Saletrą nagrodzili osoby, które w okresie adwentu przygotowali najładniejsze lampiony. Wyróżnienie otrzymali – Mirella Charkot z klasy IIIa oraz uczeń klasy II b – Łukasz Mucha.Ta miła rodzinna atmosfera wypełniona życzliwością i ciepłem z pewnością sprawiła, że poczuliśmy się szczególnie sobie bliscy w tym magicznym, świątecznym czasie.
ar/

Administrator dnia styczeń 01 2013 11:53:58 · Drukuj
Konkurs polonistyczny
Nauka


Anna Ratomska z klasy IId zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu konkursu polonistycznego. Ania otrzymała na etapie rejonowym
40 punktów na 45 możliwych do uzyskania.

Finał wojewódzki odbędzie się 12 lutego 2013 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym w ZSO nr 2 w Szczecinie.

Administrator dnia grudzień 03 2012 13:35:47 · Drukuj
Wolińscy gimnazjaliści z wizytą u zachodnich sąsiadów
NaukaDnia 30 listopada b.r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie wraz z opiekunami odwiedzili partnerskie miasto Usedom. Swoją wizytę, grupa gimnazjalistów, rozpoczęła od wizyty w miejscowej szkole podstawowej. Tu, dzięki uprzejmości pani dyrektor, zwiedzili szkołę i nowoczesną halę sportową. Podpatrywali zajęcia, gdzie wspólnie z niemieckimi uczniami czytali świąteczne wiersze, czy sprawdzali swoje umiejętności na lekcjach matematyki. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie i przekazanie świątecznych, własnoręcznie robionych przez uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum, ozdób bożonarodzeniowych.
Wizyta w Usedom, to żywa lekcja historii. Uczniowie bardzo dokładnie przygotowali się do tego wyjazdu wyszukując informacji na temat miejsc wartych obejrzenia. Na rynku, obok ratusza, górujący późnogotycki kościół Najświętszej Marii Panny, przyciągnął zwiedzających. We wnętrzach kościoła odnaleźli późnośredniowieczną płytę nagrobkową książęcej pary Racibora i Przemysławy, którzy założyli pod Usedom klasztor Grobe. Młodzi przewodnicy pięknie nazywali cechy neogotyckiego wyposażenia.
Na zachodnich obrzeżach miasta, przy drodze w kierunku Karnin, uczniowie obejrzeli Anklamer Tor (Brama Anklam), która była częścią średniowiecznych fortyfikacji. W jej dolnej części znajduje się zakończony ostrołukiem przejazd.
Zwiedzając Usedom nie mogliśmy ominąć wzgórza zamkowego. To tu w 1128 roku został wzniesiony zamek Wendish, siedziba książąt Pomorza Zachodniego. Do dziś nic się z niego nie zachowało. Na wzgórzu, gdzie kiedyś górował nad osadą zamek, wznosi się obecnie krzyż upamiętniający działalność na tym obszarze biskupa Ottona z Bambergu oraz przyjęcie chrztu przez mieszkańców tych terenów.

Kolejnym etapem była wizyta w oddalonym 5 km od Usedom – Stolpe. Tu uczniowie poznali historię niezwykłego zamku, którego wygląd zmieniał się wraz ze zmianami, jakie zachodziły przez wieki. Od średniowiecza przez renesans do czasów obecnych. Jego pierwszym założycielem był Dietrich von Schwerin, który osiadł na włościach Stolpe i tym samym stał się założycielem linii Schwerinów w Stolpe. Te niezwykle ciekawe dzieje zamku przedstawił zwiedzającym prof. Günter Mlynski.
Wolińscy gimnazjaliści mogli również obejrzeć Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego autorstwa niemieckiego kartografa Eilhardusa Lubinusa, która jest darem miasta Wolin.
Wpis do księgi i pamiątkowe zdjęcie to ostatni punkt wizyty u naszych, jakże gościnnych, zachodnich sąsiadów. Pełni wrażeń i ciekawych przeżyć wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Administrator dnia listopad 30 2012 20:33:47 · Drukuj
Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia
Po szkoleBezpieczeństwo ponad wszystko… . Z tą myślą dyrekcja szkoły zorganizowała dla swoich nauczycieli szkolenie: Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia. Te 5-godzinne warsztaty miały miejsce 19 listopada. Organizatorem szkolenia był Salon Edukacyjny Empiria ze Szczecina. Zajęcia przygotowali i poprowadzili panowie dr Leszek Kalczyński oraz Michał Szadokierski.
Wszyscy nauczyciele aktywnie wzięli udział w ćwiczeniach ratowania życia. Poznali aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy oraz schemat jej wzywania. Zaprezentowano metody niesienia pomocy w wybranych stanach zagrożenia życia u dzieci.


Każdy z uczestników szkolenia osobiście mógł przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy według najnowszych standardów postępowania, z uwzględnieniem najczęściej występujących stanów chorobowych oraz czynników urazowych.


Administrator dnia listopad 27 2012 18:47:08 · Drukuj
Trzecioklasiści już po pierwszej próbie
Nauka
W dniach 13-15 listopada 2012 odbył się próbnych egzaminów gimnazjalnych przygotowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Jest to dobra szansa sprawdzenia swojego poziomu wiedzy przed egzaminem właściwym, który uczniowie napiszą w kwietniu 2013 roku.
Poniżej prezentujemy wyniki procentowe poszczególnych klas.

Historia z elementami WOS-u:
III A – 62,62% III B – 65,95% III C – 53,46% III D – 59,64%

Język polski:
III A – 57% III B – 67% III C – 48% III D – 59%

Matematyka:
III A – 40,8% III B – 44,6% III C – 32,9% III D – 41,87%

Przedmioty przyrodnicze:
III A – 44,84% III B – 50,79% III C – 38,46% III D – 41,49%

Języki obce:
Język niemiecki – poziom podstawowy
III A – 48% III B – 50% III D – 61%

Język niemiecki – poziom rozszerzony

III B – 62% III D – 31%

Język angielski – poziom podstawowy
III A – 56,43% III B – 74,33 % III C – 51,04 % III D – 69,17 %

Język angielski – poziom rozszerzony
III A – 29,11% III B – 54,62% III C – 26,25% III D – 57,5%

Kolejna próba już w grudniu. Tym razem napiszemy wspólnie z wydawnictwem OPERON.


Administrator dnia listopad 27 2012 18:38:47 · Drukuj
Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
307,586 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie