„Pierwszego września tradycyjnie powitaliśmy nowy rok szkolny 2011/12”

W murach Publicznego Gimnazjum w Wolinie znów zawrzało. Uczniowie i nauczyciele pełni energii i optymizmu spotkali się pierwszego września w auli szkolnej. Dlaczego tutaj? To efekt remontów, jakie w minione wakacje poczyniono w placówce. Odmalowano pomieszczenia klasowe, wymieniono podłogi i poddano modernizacji salę gimnastyczną, na której prace potrwają jeszcze przez najbliższe tygodnie. Stąd zmiana miejsca rozpoczęcia roku szkolnego.

Ale, to nie miejsce jest najważniejsze, ważne jest to, co nas czeka w najbliższych miesiącach nauki. Obecne klasy trzecie będą zdawały egzamin gimnazjalny już w nowej formule. Klasy drugie sprawdzą się w projektach edukacyjnych, w których debiutowali już w ubiegłym roku szkolnym. Ponadto przygotowano dla wszystkich dość bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych. Uczniowie mogą skorzystać z licznych kół zainteresowań. Mając na uwadze wsparcie i pomoc w nauce uczniom słabszym, prawie z każdego przedmiotu, zaplanowano szereg zajęć wyrównawczych. Ponadto uczniowie będą kontynuować projekt „Moje gimnazjum - Moja przyszłość”.

Nowy rok szkolny, to dla pierwszoklasistów zarówno nowi znajomi, jak i nowe miejsce. Pierwszego września, aż 94 wkroczyło w szeregi braci uczniowskiej. Podczas apelu złożyli uroczystą przysięgę, aby być godnymi uczniami nowej placówki. Na spotkaniach z wychowawcami usłyszeli ważne zasady obowiązujące w szkole, a także poznali wszystkie jej zakamarki.

Po zakończonych spotkaniach klasowych uczniowie wraz z nauczycielami udali się na cmentarz, gdzie uczczono 72. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Oddając cześć poległym, złożyli wiązanki kwiatów. Ta niezwykła lekcja historii, z pewnością na długo zapadnie w pamięć młodych obywateli.

ar/

Administrator dnia wrzesień 06 2011 20:19:14 · Drukuj