„Dzisiejszy dzień jest jak niedziela, bo świętujemy Dzień Nauczyciela”

W czas złotej jesieni to święto przypada, gdy wśród drzew podcieni grad kasztanów pada…
Dzień Edukacji Narodowej – święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej – popularnie nadal zwane jest Dniem Nauczyciela.
Tego dnia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie w szczególny sposób pamiętali o tych, dzięki którym wzbogacają swoją wiedzę o języku, otaczającym ich świecie, przyrodzie. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Kamila Matecka i Dariusz Felisiak wraz z uczniami przygotowali barwną akademię ukwieconą humorem i dobrą piosenką.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili zastępca Burmistrza - Ryszard Mróz, przewodniczący Komisji Oświaty w Radzie Miejskiej – Jan Frankowski, przewodnicząca Rady Rodziców – Marzena Sumińska oraz dyrektorzy naszej placówki – Joanna Wojtczak i Beata Aniśkiewicz-Pociask. Obecne było także Szanowne Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz rodzice.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla edukacji osób. Pani Dyrektor -Joanna Wojtczak uhonorowała Nagrodą Dyrektora nauczycieli i pracowników obsługi, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Beata Aniśkiewicz- Pociask, Irena Wolińska, Beata Podhajska, Radosław Kaliciuk, Dariusz Felisiak, Gabriela Rajtak, Jolanta Leszczyńska, Edyta Racka, Adam Wielechowski, Dobromir Strzelczyk, Sylwia Tomków, Wojciech Gamus, Ewa Krzemieniecka, Monika Madera, Aleksandra Tumicka, Helena Jaroszewska.

Nie tylko Nagrodą Dyrektora uhonorowani zostali nasi nauczyciele, ale także Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie to przyznała Minister Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall. Z dumą, medal taki nosić będą, panie Irena Wolińska oraz Beata Podhajska.

Odznaczona medalem za długoletnią służbę została również Pani Dyrektor – Joanna Wojtczak, która obchodziła jubileusz 25-lecia pracy w oświacie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów w swej karierze zawodowej.

ar/

Administrator dnia październik 24 2011 21:20:48 · Drukuj