Ola Kotlewska – przyszła trenerka
Sport

Zapasy to sport walki, który polega na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników. Tu dużą rolę odgrywa siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika. Obaj muszą mieć jednakową kategorię wagową. W tej dyscyplinie rozróżniamy dwa style: klasyczny i wolny. W tym pierwszym dozwolone są chwyty wyłącznie powyżej pasa, w wolnym zaś – można chwytać przeciwnika również za nogi. W zapasach zabronione są wszelkie techniki sprawiające potencjalne zagrożenie dla zdrowia zawodnika.

Czytając powyższy opis trudno nam sobie wyobrazić, że to również sport dla kobiet. A jednak tak jest. Wśród naszej braci uczniowskiej jest osoba, którą zafascynował ten sport walki. To Ola Kotlewska – uczennica klasy II c.

Przygodę z zapasami rozpoczęła cztery lata temu, kiedy to kibicując swoim braciom, zaproponowano jej, aby sama spróbowała swoich sił na macie i tak się zaczęło ...
Dziś Ola trenuje trzy razy w tygodniu po dwie godziny. Wysiłek się opłacił, bo nasza Ola jest w Kadrze Narodowej. Do jej największych osiągnięć należą:
• I miejsce w Pucharze Polski,

• III miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski,

• I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików w zapasach kobiet,

• I miejsce w Mistrzostwach Województwa Dziewcząt w zapasach w stylu wolnym,

• I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w stylu wolnym.

W tym roku Ola została także wybrana najlepszą zawodniczką Województwa Zachodniopomorskiego 2011 roku w grupie młodziczek.

Czternastolatkę interesują nie tylko zapasy. Pasjonują ją także biegi, czym zajmuje się w wolnej chwili. Sport wywarł znaczące piętno na jej życiu. Jest osobą bardzo wysportowaną, ma lepszą kondycję niż jej rówieśniczki, a co ważne dla osób w jej wieku – miała okazję poznać wielu interesujących ludzi, a także zwiedziła mnóstwo ciekawych miejsc.

Jej ciężka praca pod czujnym okiem trenerów, panem Zbigniewem Wróblewskim i Krzysztofem Skrzyńskim, przekłada się na coraz to nowe sukcesy, które rosną, jak grzyby po deszczu. 24 marca w Wałbrzychu Ola zdobyła kolejne I miejsce w Pucharze Polski Kadetek w zapasach w stylu wolnym. W zawodach udział wzięło 150 zawodników z 36 klubów. Ola – zawodniczka Wikinga-Wolin nie miała sobie równych. Zajmując I miejsce zapewniła sobie udział Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Jednocześnie została powołana do Kadry Narodowej i weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 20 czerwca w Katowicach.

Ola odbiera nagrodę przyznaną przez Zachodniopomorski Związek Zapaśniczy

dla najlepszej zawodniczki woj. zachodniopomorskiego w grupie młodziczek

Już 30 marca Ola wyjeżdża na obóz Kadry Narodowej do Raciborza. Przed nią również wyjazdy na turnieje do Austrii i Niemiec.
W przyszłości Oli marzy się kariera trenera i prowadzenie własnego klubu zapaśniczego. Szczerze jej tego życzymy i trzymamy kciuki.

ar/

Administrator dnia marzec 28 2012 16:19:43 · Drukuj