Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Nasi uczniowie promowali gminę Wolin
Imprezy i uroczystości

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie 21 marca 2009 roku wzięli udział w niezwykłym wojewódzkim konkursie „Zachodniopomorskie w zmysłach”, który odbywa się co roku w Szczecinie w ramach Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”. W tym roku odbyła się dziesiąta edycja konkursu, w którym nasi gimnazjaliści otrzymali wyróżnienie za zajęcie V miejsca na 24, bowiem tylu było uczestników.

Impreza ta organizowana przez Forum Turystyki Regionów w Szczecinie, to swoiste prezentacje turystyczne i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży. W trakcie „Przygody” uczniowie prezentują swoją miejscowość, gminę lub wybrany kraj, oddziałując na zmysły u odwiedzających (smak, węch, słuch, wzrok). A wszystko to ma charakter konkursowy i koncentruje się wokół dwóch motywów: „Regiony Polski” oraz „Kraje świata”. Pierwszy z modułów adresowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, drugi – do uczniów szkół podstawowych.

Uczniowie gimnazjum starali się w jak najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentować innym Wolin – jego historię oraz atrakcje turystyczne w formie stoiska wystawienniczego wystylizowanego na mini skansen osady wczesnośredniowiecznej. Siedmioosobowa drużyna, w skład której weszli: Joanna Panciuchin (II A), Sandra Skiba (III A), Justyna Dziduch (III A), Natalia Kowalczyk (III C), Damian Brykalski (III A), Przemysław Paczkowski (III A) oraz Sebastian Woliński (III F) w oryginalnych słowiańskich strojach entuzjastycznie zachęcała do odwiedzenia naszej miejscowości. Uczniowie opowiadali o dziejach Wolina w średniowieczu, o życiu Słowian, ich rzemiosłach i sztuce oraz o atrakcjach przyrodniczych wyspy Wolin. Ustną prezentację wzbogacali pokazem haftowania, tkania krajek, pisma runicznego. Odwiedzający nasze stoisko mogli obejrzeć wikińske i słowiańskie: namiot, tron, ławy, stoły uzbrojenie, ubiór kobiecy i męski oraz przepiękne fotografie współczesnego Wolina. Goście mieli też okazję spróbować staropolskiego jadła i napoju, czyli chleba ze smalcem i aromatycznej herbaty ziołowej. Promocja Wolina i okolic polegała też na rozdawaniu folderów reklamujących woliński Skansen , Muzeum Regionalne im. A. Kaubego, Gminę Wolin. Podczas wystawy oglądano multimedialną prezentację dotyczącą Festiwalu Słowian i Wikingów, warsztatów archeologii eksperymentalnej dla młodzieży organizowanych w wolińskim skansenie w ramach projektów historycznych oraz słuchano wczesnośredniowiecznych melodii.

Ponieważ konkurs odwołuje się do trzech dziedzin aktywności ludzkiej: edukacji, twórczości i przedsiębiorczości, nasi uczniowie z pasją zgłębiali tradycje, kulturę, historię i geografię naszego regionu, by w jak najbardziej atrakcyjny sposób zaprezentować swoją małą ojczyznę innym. Młodzi ludzie stali się ambasadorami Wolina, znawcami okolic, obyczajów, kulinariów. Udział uczniów Publicznego Gimnazjum w Wolinie w Szkolnej Giełdzie Turystycznej nie byłby możliwy bez sponsorów. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują Burmistrzowi Miasta i Gminy Wolin, panu Eugeniuszowi Jasiewiczowi za hojność i życzliwe wsparcie naszej inicjatywy, Stowarzyszeniu Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jomsborg - Vineta za udostępnienie rekwizytów i materiałów reklamowych, dyrektorowi Muzeum Regionalnego w Wolinie za wypożyczenie rekwizytów i materiałów promocyjnych, PHU Piekarni Cukierni Błachnio w Wolinie za pyszny chleb, pani kierownik MOK-u w Wolinie – Ewie Grzybowskiej za materiały promocyjne, paniom Ewie Stochniałek, Marii Lemzie za przepyszny smalec, pani Ewie Cieślik - właścicielce sklepu „Dakota” za wypożyczenie rekwizytów oraz pani Emilii Wolińskiej za pomoc w przygotowaniu stoiska.
Irena Wolińska


Administrator dnia marzec 26 2009 22:27:52 · Drukuj
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
307,603 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie