Plecaki pełne dobrych chęci i zapału wniesiono w mury Publicznego Gimnazjum w Wolinie

Gimnazjum w Wolinie znów ożyło. Trzeciego września uczniowie i nauczyciele przekroczyli próg szkoły, aby z zapałem rozpocząć pracę w nowym roku szkolnym 2012/13.

Naukę na trzecim etapie edukacji rozpoczęło 272 uczniów. W szeregi nauczycieli wkroczyli nowi pedagodzy i wychowawcy. Tajniki fizyki przed młodymi odkrywać będzie pani Urszula Dymitruk i pan Ireneusz Wierzbicki. Języka angielskiego uczyć będzie pani Izabela Młyńska. Sferę religijną rozwijać będzie ksiądz Maciej Babicki, a o edukację biblioteczną zadba pani Katarzyna Piotrowska.

Pierwszoklasiści spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy zaznajomili ich z zasadami panującymi w szkole, ukazując im jednocześnie satysfakcję z nauki w naszym gimnazjum. To dla nowych uczniów także czas rodzenia się nowych przyjaźni. Po spotkaniach klasowych cała brać uczniowska wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udała się na Mszę św., którą ksiądz prałat Jan Uberman odprawił w intencji uczniów i nauczycieli.

Początek września, to nie tylko pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie, ale także kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W tym roku uczczono ją po raz siedemdziesiąty trzeci. Ta niezwykła lekcja historii, jak co roku, odbyła się na cmentarzu miejskim. Młodzież naszego gimnazjum wraz z panią dyrektor Joanną Wojtczak uczestniczyła także w spotkaniu z kombatantami, które miało miejsce w wolińskim muzeum.

Miejmy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie czasem spokojnej pracy, mimo wielu wyzwań, które przed nami stoją. Dla uczniów to czas intensywnej nauki, realizowania swoich pasji i zainteresowań poprzez uczestnictwo w wielu proponowanych przez gimnazjum w Wolinie zajęciach pozalekcyjnych.
Drogim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz uczniów, a także radości z uczenia.

ar/ PG w Wolinie

Administrator dnia wrzesień 03 2012 23:23:09 · Drukuj