Publiczne Gimnazjum w Wolinie przystąpiło do „Narodowego czytania Pana Tadeusza”

Mija 200 lat od momentu, w którym zakończyła się akcja "ostatniego zajazdu na Litwie”. Z tej okazji 8 września z inicjatywy Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP, zostało zainaugurowane "Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. Ogólnopolska akcja "Narodowe czytanie” ma na celu "popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury”. Do projektu przystąpiło 29 miast z całej Polski, a każde z nich realizuje własny, oryginalny pomysł na jego przeprowadzenie. W wydarzeniu biorą udział nie tylko profesjonalni aktorzy, ale również wolontariusze, młodzież szkolna.

W środę, 19 września, akcja ruszyła w naszej szkole. Na grunt gimnazjalny przeniosła ją pani bibliotekarka – Katarzyna Piotrowska. Jej pomysł od razu złapał podatny grunt i wielu spośród nauczycieli i uczniów wyraziło chęć wspólnego czytania. Inwokację wygłosiła pani dyrektor Joanna Wojtczak. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali również pani Irena Wolińska, Agnieszka Romaniuk, pan Radosław Kaliciuk, Norbert Krzemieniecki – uczeń klasy IIId, czy Patryk Skorza reprezentujący klasę IIIa.
Szkolne recytacje potrwają jeszcze kilka dni. Wszystkich chętnych zapraszamy na 15-minutowej przerwie do biblioteki szkolnej.

Ar/

Administrator dnia wrzesień 24 2012 19:02:19 · Drukuj