Październik miesiącem konkursów przedmiotowych
Nauka

W obecnym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Szczecinie przygotowało, tradycyjnie już, bogatą ofertę konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych. Głównym celem organizacji tego typu rywalizacji jest przede wszystkim rozwijanie u uczniów zainteresowań, a także motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Stawia się tu także na wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia. Jest to również doskonała promocja dla szkoły, nauczycieli oraz uczniów szczególnie uzdolnionych.

Udział w tego rodzaju konkursach daje uczniowi możliwość zwolnienia go z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, pod warunkiem, że zostanie laureatem eliminacji wojewódzkich i zdobędzie 80% punktów. Jak widać jest o co walczyć.

Oto lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i będą nas reprezentować w rejonie:

w Konkursie języka angielskiego – Konrad Sklenarz z IIIb oraz Sara Sieńska z IIIc,
w Konkursie polonistycznym – Apolonia Borzęcka z IIIb, Anna Ratomska z IId oraz Radosław Broszkiewicz z IIId,
w Konkursie chemicznym – Roksana Koszałka z IIIb, Dominik Woliński z IIId oraz Alicja Wołoszyk z IIId,
w Konkursie języka niemieckiego – Apolonia Borzęcka z IIIb oraz Eryk Bieługa z IIIa,
w Konkursie matematycznym – Dominik Woliński z IIId, Wiktoria Fiedorowicz z IIIb oraz Eryk Bieługa z IIIa,
w Konkursie biologicznym – Justyna Rek z IIIb, Roksana Koszałka z IIIb oraz Sara Sieńska z IIIc,
zaś w Konkursie historycznym z elementami wiedzy o społeczeństwie - Eryk Bieługa z IIIa, Patryk Lipnicki z IIIc oraz Marcelina Woroniak z IIb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

Ar/

Administrator dnia wrzesień 27 2012 20:10:49 · Drukuj