Coroczne wyzwanie dla drugoklasistów - projekty edukacyjne.
Projekty edukacyjne

Ministerstwo Edukacji Narodowej robi wszystko, aby młodzież szkolna aktywnie spędzała czas w szkole. Nie tylko udział w obowiązkowych zajęciach, ale także dodatkowe wyzwania, jakimi są projekty edukacyjne, mają motywować młodych ludzi do poznawania czegoś nowego. To wyzwanie kierowane jest przede wszystkim do drugoklasistów.

Obowiązkiem każdego ucznia jest uczestnictwo w wybranym przez siebie projekcie edukacyjnym. Założeniem tego działania jest m.in. rozwój kreatywnego myślenia. Tak naprawdę, to sami uczniowie powinni przyjść do swego promotora, tu: nauczyciela, z własną propozycją tematu. Aby pomóc swym podopiecznym w rozwoju myśli kreatywnej, nauczyciele przedmiotu sami przedstawili swoje pomysły. Wszystkie propozycje są udostępnione na tablicy ogłoszeń. Uczniowie mają jeszcze możliwość wybrać odpowiedni dla siebie temat. Ci, bardziej ambitni, mogą także zgłosić swój własny pomysł.

Każdy uczeń biorący udział w projekcie jest odpowiedzialny za konkretne zadanie ustalone wcześniej z promotorem. Wszelkie ustalenia sporządzone zostaną na piśmie w formie kontraktu. Grupa realizująca dane „wyzwanie” może liczyć od 3 do 6 uczniów. Jeśli uczeń uchyla się od wyznaczonej roli w projekcie, co uniemożliwia jego dalszą realizację, może zostać wykluczony z grupy. Efektem takiego postępowania jest otrzymanie oceny niedostatecznej z przedmiotów, z których realizowany jest projekt. Ma on jednak szansę na ukończenie go w roku następnym.
Wszystkie wytwory pracy naszych podopiecznych będą prezentowane w ostatnich miesiącach roku szkolnym 2012/13. Liczymy, że i tym razem przeżyjemy niesamowite emocje podziwiając roczną pracę uczniów.
Ar/

Administrator dnia październik 11 2012 21:53:23 · Drukuj