„Słowo miłość za Ich troski, słowo wdzięczność za Ich trud…”
dar to skromny, dar uczniowski,
wyśpiewany z serc, jak z nut.

Dnia 11 października 2012 roku, w auli Publicznego Gimnazjum w Wolinie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca powstanie Komisji Edukacji Narodowej. To popularne święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 roku nazywane jest potocznie Dniem Nauczyciela.

Uczniowie w szczególny sposób pamiętali o tych, którzy całe swoje życie poświęcają wychowaniu i nauce młodzieży. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - panie Agnieszka Romaniuk i Danuta Zwierzyńska wraz z uczniami przygotowali barwne przedstawienie ukwiecone humorem i dobrą piosenką. Scenografia związana tematycznie z porą roku kryła w sobie niespodziankę dla każdego pracownika gimnazjum, a była nią jego karykatura. Galeria ciekawych spojrzeń i przerysowanej kreski pana Daniela Strzelczyka, wprawiła zebranych w niezwykle dobry humor.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Frankowski, Kierownik Gminnego Biura Administracji Szkół – pani Małgorzata Wróblewska, przewodnicząca Rady Rodziców – Marzena Sumińska oraz dyrektor placówki – pani Joanna Wojtczak . Nie zapomniano także o pracownikach, którzy zasłużenie odpoczywają już na emeryturach. Obecni byli pani Maryla Grodecka oraz pan Edward Zelek.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagród i wyróżnień. Pani Dyrektor –Joanna Wojtczak uhonorowała Nagrodą Dyrektora nauczycieli i pracowników obsługi, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Beata Aniśkiewicz- Pociask, Beata Podhajska, Radosław Kaliciuk, Kamila Matecka, Gabriela Hengielska, Agnieszka Rybacka, Sylwia Tomków, Dorota Lemza oraz Joanna Zapłata.

Zasługi naszych nauczycieli dla oświaty zauważyła również pani Kurator Oświaty, która wyróżniła i nagrodziła panią Irenę Wolińską, a pani Minister Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej udekorowała panią Agnieszkę Romaniuk.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc im dalszych sukcesów w ich karierze zawodowej i aby ich zapał do pracy, mimo wielu trudności, nigdy nie malał.
Uwieńczeniem tej miłej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Agnieszka Rybacka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej.

Karykatury pracowników naszej szkoły, w tym moją, wykonał pan Daniel Strzelczyk.

Album zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2012

Dzień Edukacji Narodowej 2012