Wieczór poezji w Publicznym Gimnazjum w Wolinie

Wtorkowy wieczór poezji, który odbył się 18 grudnia 2012 r. w Publicznym Gimnazjum w Wolinie, był wyjątkowy i magiczny nie za sprawą zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, ale Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, któremu był poświęcony. Nauczyciele języka polskiego wraz z uczniami już po raz kolejny zaprosili na tak niezwykłe spotkanie połączone ze szkolnymi eliminacjami konkursu recytatorskiego.

„Moja poezja jest jak noc księżycowa, wielkie uspokojenie; kiedy poziomki słodkie są w parowach i słodsze cienie…” . Tak o swojej poezji pisał sam autor. Uczniowie zaś w swej interpretacji zachwycali humorem i swobodą, która bawiła i zaskakiwała absurdem i ironią licznie zgromadzonych w auli szkoły gości. Uroku wystąpieniom dodawała również piękna scenografia wykonana przez p. Daniela Strzelczyka oraz oprawa muzyczna, które dopełniały pięknie skomponowaną całość i podkreślały niezwykły nastrój.
Po części artystycznej odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego, w którym udział wzięli: Marta Bednarczyk IIc, Wiktoria Fiedorowicz IIIb, Magdalena Frąszczak IIa, Anna Ratomska IId i Paweł Jarmuł IIIb. Trzyosobowe jury w składzie: p. Jolanta Mikołajczyk, p. Maria Miłaszewska-Grodecka i p. Kornelia Romanowska wysłuchało wierszy i fragmentów prozy, które przygotowali uczestnicy, a następnie udało się na obrady.

Zwyciężczynią konkursu została jednogłośnie Magdalena Frąszczak, miejsce drugie zajęła Wiktoria Fiedorowicz, trzecia zaś była Marta Bednarczyk. Wszystkie laureatki będą reprezentowały gimnazjum w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się na początku przyszłego roku. Dyplomy i nagrody wręczyła dyrektor szkoły – P. Joanna Wojtczak, a swoje uznanie dla recytujących wyraził również Przewodniczący Rady Miejskiej – p. Jan Frankowski.

Na tak niezwykłe spotkanie z poezją wolińskie gimnazjum zaprosi wszystkich miłośników jeszcze nie raz – najwcześniej za rok.

Gabriela Hengielska

Administrator dnia styczeń 01 2013 11:55:38 · Drukuj