Mała Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie
Nauka

Już czwarty raz XIII LO w Szczecinie organizuje Małą Olimpiadę Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów województwa zachodniopomorskiego. Patronat nad konkursem objął, po raz kolejny, poseł do Parlamentu Europejskiego prof. dr hab. Bogusław Liberadzki.

Organizator, XIII LO w Szczecinie, jest członkiem elitarnego, ogólnopolskiego Towarzystwa Szkół Twórczych. Patronat nad XIII LO sprawuje Uniwersytet Szczeciński i Politechnika Warszawska. Sto procent absolwentów "Trzynastki" kontynuuje naukę na wyższych uczelniach, z czego 70 proc. na najbardziej renomowanych w kraju i poza jego granicami. Od 2004 r. szkoła siedmiokrotnie zwyciężała w najbardziej prestiżowym ogólnopolskim rankingu szkół średnich, organizowanym przez dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik edukacyjny "Perspektywy".

Uczestników konkursu obowiązuje podstawa programowa przedmiotu wiedza o społeczeństwie III etap edukacyjny, oraz znajomość aktualnych wydarzeń społeczno – politycznych. Tegoroczna edycja Olimpiady odbywa się pod hasłem: "Polska w Unii Europejskiej". Dodatkowymi treściami koniecznymi do opanowania przez uczestników są m.in.: geneza i rozwój Unii Europejskiej, traktaty europejskie, instytucje Unii Europejskiej, Polska w Unii Europejskiej.

11 stycznia 2013 roku w naszym gimnazjum odbył się szkolny etap Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Do rywalizacji przystąpiło czworo uczniów: Krzysztof Rek, Marcelina Woroniak, Eryk Bieługa oraz Patryk Lipnicki.

Zwyciężył Krzysztof Rek (35 pkt), przed Marceliną Woroniak (33 pkt). Wymienieni uczniowie zostali zakwalifikowani przez Komisję Szkolną do udziału w zawodach II stopnia.

Część pisemna odbędzie się w Szczecinie w XIII LO 5 marca 2012 r. o godz. 15.30.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Administrator dnia styczeń 15 2013 19:53:30 · Drukuj