„Najlepsi z najlepszych”
Nauka

Nasza uczennica wśród najlepszych stypendystów programu „Zachodniopomorskie talenty - regionalny system stypendialny."

Latem, gdy większość uczniów oddawała się zasłużonemu wypoczynkowi, jedna z naszych gimnazjalistek została zaproszona na konferencję podsumowującą I edycję projektu „Zachodniopomorskie talenty - regionalny system stypendialny". Uroczystość odbyła się w szczecińskim hotelu Novotel.

W konferencji wzięli udział ubiegłoroczni stypendyści z województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy stypendyści otrzymali z rąk Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Wojciecha Drożdża, Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Andrzeja Przewody i Wicedyrektor WUP Renaty Błasiak-Grudzień pamiątkowe dyplomy oraz plecaki z pendrive'ami. Najlepsi spośród nich, wyłonieni w konkursie „Najlepsi z najlepszych”, otrzymali z rąk marszałka Drożdża laptopy.
Wśród laureatów konkursu „Najlepsi z najlepszych” znalazła się Joanna Panciuchin – uczennica wolińskiego gimnazjum.

Warunkiem uzyskania stypendium w roku szkolnym 2008/2009 było uzyskanie wysokiej średniej ocen na świadectwie z roku poprzedniego, w tym wysokiej średniej z przedmiotów matematyczno-przyrodniczo-technicznych. Uczeń, który po pierwszym semestrze otrzymywania stypendium otrzymał średnią poniżej 4,75 tracił swoje stypendium.

Każdy stypendysta musiał w ciągu roku szkolnego zrealizować Indywidualny Program Rozwoju Edukacyjnego przygotowany wcześniej ze swoim opiekunem. Pieniądze ze stypendium wydawane mogły być jedynie na cele związane z nauką i realizacją IPRE.

1 czerwca 2009 roku ruszyła druga edycja programu stypendialnego. Wnioski o przyznanie stypendium można było zgłaszać do 15 września. Kilkoro uczniów wolińskiego gimnazjum złożyło wniosek i czeka na odpowiedź w sprawie przyznania stypendium na rok szkolny 2009/2010.
Ostateczny termin dokonania weryfikacji wniosków przypada na dzień 15 października 2009 roku. Po tej dacie zostanie ogłoszona lista stypendystów.

Administrator dnia wrzesień 21 2009 14:55:53 · Drukuj