Wieczór poezji
Dnia 9 grudnia 2008r. w auli Publicznego Gimnazjum w Wolinie odbył się wieczór poetycki połączony z konkursem recytatorskim. Uroczystość swoją obecnością uświetnili przybyli goście: miejscowa poetka pani Krystyna Gierszewska – Dubik, pani dyrektor Joanna Wojtczak, pani wicedyrektor Beata Aniśkiewicz-Pociask, przewodniczący Komisji Oświaty pan Jan Frankowski. przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Kiwerska, grono pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie.

Uczniowie pod kierunkiem pań Ireny Wolińskiej i Agnieszki Romaniuk przygotowali część artystyczną uroczystości. Wprowadzili odpowiedni nastrój, który nadawał całkiem inne znaczenie tekstom recytowanym podczas tego wieczoru poezji. Nasi szkolni muzycy również wykazali się swoimi umiejętnościami.

Po części artystycznej przyszedł czas na część konkursową. Recytatorów oceniało jury w składzie: pani Krystyna Gierszewska – Dubik, pani dyrektor Joanna Wojtczak, pani Anna Żołyniak – Popik oraz pani Maria Miłaszewska – Gródecka.

Uczestnicy konkursu mieli przygotować dowolny wiersza i fragment prozy. Podczas obrad komisji goście zostali poczęstowani słodyczami oraz kawą i herbatą. Odbyło się również głosowanie wśród publiczności.

Decyzją jury I miejsce zdobyła Joanna Panciuchin z klasy IIa. Miejsce drugie przyznano Klaudii Juszczyk również z klasy IIa, a trzecią pozycję ex aequo Magdalena Welsz i Karolina Zbożnik. Nagrodę Publiczności otrzymała Magdalena Welsz. Laureatki konkursu będą uczestniczyły w eliminacjach gminnych.

Joanna Panciuchin

Administrator dnia styczeń 03 2009 00:42:08 · Drukuj