Wieczór poezji.

Jesienne wieczory z poezją to już niemal tradycja w Publicznym Gimnazjum w Wolinie. Nastrojowe spotkania w auli, przy świecach, kawie i dobrym cieście są znakomitą okazją do spotkania z kulturą. Nie inaczej było i tym razem.

7 grudnia wieczorem zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać prozy i poezji w wykonaniu wolińskich gimnazjalistów. Recytowano utwory m.in. Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, Wisławy Szymborskiej oraz Krystyny Gierszewskiej-Dubik. Wieczorowi towarzyszył Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięło trzynaścioro uczniów.

W kolejności wystąpili: Bartek Pawluk z kl. IIIb, Dominik Wojda z kl.IIa, Magda Juszczak z kl. IIIb, Klaudia Kłosińska z kl. Ia, Karolina Zbożnik z kl. IIb, Joanna Panciuchin z kl. IIIa, Magda Kaznowska z kl. IIId, Marlena Laskowska z kl. IId, Ania Broszkiewicz z kl. IId, Justyna Firyn z kl. IIIa, Ola Tkacz z kl. Id, Basia Felusiak z kl. IId oraz Klaudia Juszczyk z kl. IIIa.

Był również czas na poezję śpiewaną. W wykonaniu Julity Winiarskiej usłyszeliśmy utwór Edwarda Stachury „Jak”. Szymon Nowak przypomniał wszystkim m.in. twórczość Marka Grechuty i jego niezapomniane „Dni, których nie znamy”.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było ogłoszenie wyników konkursu. Wyróżnienie otrzymała Justyna Firyn z kl. IIIa. Trzecie miejsce przyznano Annie Broszkiewicz z klasy IId. Miejsce drugie wywalczyła Klaudia Juszczyk z kl. IIIa. Zwycięzcą, kolejny już raz, została Joanna Panciuchin z kl. IIIa.

Od lewej stoją: Ania Broszkiewicz, Klaudia Juszczyk, Joanna Panciuchin, Justyna Firyn i Basia Felusiak

Laureatce gratulacje złożyli m.in. Burmistrz Miasta Wolin pan Eugeniusz Jasiewicz, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Społecznych i Organizacyjnych pan Jan Frankowski, dyrektor Publicznego Gimnazjum pani Joanna Wojtczak oraz gość honorowy – pani Krystyna Gierszewska-Dubik.

Administrator dnia grudzień 08 2009 23:31:07 · Drukuj