Nasi reprezentują szkołę i gminę w województwie.
Nauka

27 lutego 2010 roku w I L.O. w Szczecinie miał miejsce finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie. Dwustopniowe eliminacje (szkolne i powiatowe) przebrnął Michał Małas - uczeń klasy IIc wolińskiego gimnazjum.
Żmudne przygotowania nie poszły na marne. Michał, mimo, iż jest uczniem dopiero klasy drugiej, zaprezentował się bardzo dobrze. Na 90 uczestników finału zajął 39 miejsce. Do miana laureata zabrakło tylko 4 punktów (na ponad 70 możliwych do zdobycia). Mam nadzieję, że przyszły rok będzie już należał do niego.

Michał przystąpił również do II Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie. Razem z Joanną Panciuchin został zakwalifikowany do drugiego, wojewódzkiego etapu konkursu. Ważny podkreślenia jest fakt, że na 160 uczniów zakwalifikowanych ze szkół naszego województwa Michał osiągnął czwarty rezultat.
II edycja Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie przebiega pod hasłem "Władza wykonawcza w Rzeczypospolitej Polskiej". Patronat nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller.

Uczniowie, którzy zajmą miejsca od 1 do 5 zostaną zaproszeni na wycieczkę
do Warszawy, w ramach której zwiedzą min. Muzeum Powstania
Warszawskiego, Bibliotekę UW, Muzeum Narodowe. Zostaną także
zaproszeni do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na
spotkanie z Jerzym Millerem – patronem olimpiady.

Drugi etap olimpiady odbędzie się 15 i 17 marca 2010 roku w XIII L.O. w Szczecinie przy ulicy Unisławy 26. Naszym olimpijczykom życzymy powodzenia, bo wiedzę z pewnością mają.

Sukcesem zakończył się również udział Joanny Panciuchin w tegorocznym Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Nasza deklamatorka zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Wyczyn to nie lada, gdyż z 80 uczestników kwalifikacje uzyskały tylko 3 osoby. Wojewódzki etap konkursu odbędzie się w dniach 26-27 marca 2010 roku i będzie połączony z warsztatami teatralnymi.
Za Asię również trzymamy kciuki, no i oczywiście za jej zdrowie też.

Nadchodzi wiosna. Zgodnie z kilkuletnią tradycją do głosu powinni dojść nasi lekkoatleci i dostarczyć nam wielu powodów do radości. Zawsze przywozili całe garście medali i pucharów. Reprezentowali szkołę i miasto na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Jestem przekonany, że i w tym roku będzie podobnie.

Administrator dnia marzec 10 2010 21:14:36 · Drukuj