Matematyka jest wszędzie
Nauka

21 maja w piątek odbył się konkurs matematyczny dla VI klas szkół podstawowych pt. „Matematyka jest wszędzie”. Publiczne Gimnazjum w Wolinie gościło uczniów ze wszystkich podstawówek naszej gminy. Patronat nad konkursem objął Burmistrz M i G Wolin – p. E. Jasiewicz. Uczniom kibicowali v-ce Burmistrz p. R. Mróz, Kierownik GBAS – p. M. Wróblewska oraz Przewodniczący Komisji Oświaty – p. J. Frankowski.

Opiekunowie przybyli z uczniami, zostali zaproszeni do jury. Najpierw nastąpiły prezentacje. Najbardziej, zdaniem jury oraz publiczności, podobał się występ uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie.

Następnie wieloosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach przygotowywanych przez członków zespołu matematyczno-przyrodniczego wolińskiego gimnazjum . Uczniowie zmagali się z sudoku, krzyżówką matematyczną, pangramem, rebusem, odpowiadali na rundę pytań, składali sześcian z kilku elementów. Rywalizowali w konkurencjach sportowych – rzut piłką do kosz, hula-hop, rzut lotką do tarczy. Dwoje przedstawicieli z drużyny wykonywało plakat zgodny z tytułem konkursu – oceniany przez plastyka – p. D. Strzelczyka.

Wytypowany z każdego zespołu uczeń zmagał się z testem matematycznym, w którym trzeba było rozwiązać dziesięć zadań zamkniętych i trzy otwarte. Najlepszy okazał się uczeń PSP w Wolinie.
W czasie przerwy uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszenie na poczęstunek do stołówki szkolnej. Po czym nastąpił dalszy ciąg rywalizacji. W czasie trwania konkursu czas umilały piosenki wykonywane przez uczniów drugiej i trzeciej klasy gimnazjum: Paulinę i Szymona.
Na zakończenie zaproszono szóstoklasistów na warsztaty: wyszywanki matematyczne, orgiami, składanie brył – poprowadzone przez nauczycieli matematyki wolińskiego gimnazjum. W tym czasie jury podliczało wyniki. Po warsztatach wszyscy wrócili na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło podsumowanie konkursu. Puchary, dyplomy i słodkie upominki wręczyli: Burmistrz M. i G. Wolin – p. E. Jasiewicz wraz z dyrektorką gimnazjum – p. J. Wojtczak.
I miejsce zdobyli uczniowie z PSP Wolin, II – z PSP Koniewo, III – z PSP Dargobądz. Pozostałe drużyny: ze Społecznej SP w Ładzinie, z PSP w Kołczewie oraz z PSP w Troszynie otrzymały wyróżnienia.

Wszyscy bardzo dobrze się bawili i zadowoleni wrócili autobusami szkolnymi do swoich placówek.

Przewodnicząca zespołu
mat. – przyr. w P. Gimnazjum w Wolinie