Mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu dla uczniów wolińskiego gimnazjum
Sport

Sportowcy Publicznego Gimnazjum w Wolinie kolejny raz potwierdzili swoją wysoką pozycję w rejonie. Podczas Drużynowych Powiatowych Mistrzostw w L.A. „Gimnazjada 2010” rozgrywanych 22 września br. na stadionie lekkoatletycznym w Międzyzdrojach drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce. Chłopcy stanęli na podium o jeden stopień niżej. W zawodach startowały drużyny z 8 gimnazjów naszego powiatu.

Równych nie mieli sobie nasi sprinterzy. W kategorii dziewcząt zwycięstwo w biegu na 100 metrów wywalczyła Joanna Garbowska. Na tym dystansie reprezentowały nas ponadto Apolonia Borzęcka i Malwina Mazurkiewicz. Wśród chłopców na tym samym dystansie bezkonkurencyjny był Adam Ryba. Został on również uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw i otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Polski Związek L.A.

Dystans 600 metrów najszybciej pokonała nasza uczennica Wiktoria Natkańska. Na drugim miejscu finiszowała Ania Sobieraj. Mocnym punktem naszej ekipy jest Jakub Organista, który był bezkonkurencyjny na dystansie 1000 metrów.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze sztafety. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4x100 metrów. Sztafeta pobiegła w składzie: Malwina Mazurkiewicz, Patrycja Oliwczyńska, Joanna Garbowska, Agnieszka Jędrzejczak. Chłopcy w tej samej konkurencji zajęli drugie miejsce.

Spośród wartościowych wyników należy wymienić też II miejsce Patrycji Oliwczyńskiej w skoku w dal, III miejsce Agnieszki Jędrzejczak w biegu na dystansie 600 metrów oraz III miejsce Michała Pawlaczyka w biegu na 1000 m.

Drużyna dziewcząt triumfując w zawodach powiatowych otrzymała tym samym kwalifikacje do Wojewódzkiej Gimnazjady, której finał rozgrywany jest na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie.

Kamila Matecka

Administrator dnia wrzesień 30 2010 14:20:29 · Drukuj