Kwesta na rzecz WOŚP

Dziewiątego stycznia w Wolinie odbyła się zbiórka pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze były przeznaczone dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Do wolontariatu zgłosiło się aż 12 osób z naszej szkoły: Aleksandra Tkacz, Roksana Przybylińska, Apolonia Borzęcka, Wiktoria Fiedorowicz, Barbara Felusiak, Paulina Makara, Roksana Banaszczak, Martyna Górnik, Aneta Tałajkowska, Amanda Serowiecka, Daria Banak i Aleksandra Żurawska. Grupą z gimnazjum opiekowały się panie Edyta Racka oraz Jolanta Leszczyńska. Oprócz naszych uczniów w Wolinie do kwesty włączyli się wolontariusze z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolinie oraz ze szkoły podstawowej.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, jak i MOK oferowały tego dnia różnorodne atrakcje. W ZSP występował absolwent naszego gimnazjum – Szymon Nowak, który śpiewał i grał. Zobaczyć tam można było również obecnego ucznia naszej szkoły, Adama Petza, dającego pokaz breakdance'a. Poza tym atrakcją były pokazy zapaśnicze, karate, występy dzieci, pokazy tańca towarzyskiego oraz podstawy pierwszej pomocy i pokaz psa ratownika. W Miejskim Ośrodku Kultury natomiast można było usłyszeć zespoły takie jak Moderato, Julin, Wolinianki, Wiolinki, Sunny Holiday Band oraz Paulinę Serokos. Występowały też dzieci z wolińskiego przedszkola. Jak co roku pani Danuta Zwierzyńska prowadziła również licytację „rzeczy dziwnych”. Prowadzona przez naszą nauczycielkę aukcja uzyskała dla WOŚP aż 2500 złotych. Nasz plastyk - pan Dobromir Strzelczyk rysował na zamówienie karykatury przybyłych gości.

Tym właśnie sposobem w Wolinie zebrano aż 11 165,11 zł na potrzeby chorych dzieci!

Martyna Górnik

Administrator dnia styczeń 19 2011 19:50:18 · Drukuj