Podsumowanie pierwszego semestru w wolińskim gimnazjum

Zakończył się pierwszy semestr roku szkolnego w wolińskim gimnazjum. Ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi był dobrą okazją do podsumowania tego półrocza oraz nagrodzenia tych, którzy zasłużyli na to swoją pracą i szczególnymi osiągnięciami.

Najwyższą średnią ocen wśród wszystkich uczniów uzyskał Michał Małas z klasy IIIc. Osiągnął średnią 5,2.
Ośmioro uczniów otrzymało stypendium naukowe. Dostać mogą je uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,9 i bardzo dobrą lub wzorową ocenę z zachowania. Pani dyrektor Joanna Wojtczak podczas apelu nagrodziła tym stypendium następujących uczniów: Eryka Bieługę z kl. Ia, Roksanę Koszałkę, Wiktorię Fiedorowicz i Apolonię Borzecką z kl. Ib, Mateusza Jóźwika z kl. II a, Mateusza Kwiecińskiego i Patryka Ekierta z kl. III b oraz Michała Małasa z kl. IIIc.

Na zdjęciu uczniowie nagrodzeni stypendium

Warto wspomnieć o uczniach, którzy w pierwszym semestrze mieli stuprocentową frekwencję i tym samym nie opuścili nawet jednej godziny lekcyjnej. Są to Malwina Mazurkiewicz, Eryk Tałajkowski, Aleksandra Grocholska, Adrianna Waldon, Dominik Woliński i Alicja Wołoszyk.

Nagrodzone zostały też klasy najlepsze w nauce. Wśród klas pierwszych najlepszą okazała się kl. I b, wśród drugich II b, a prymat wśród trzecioklasistów dzierży klasa III b. Nagrodą dla klas były wielkie paczki słodyczy.

Duże uznanie należy się naszym olimpijczykom, którzy w lutym reprezentowali Publiczne Gimnazjum w Wolinie na kuratoryjnych konkursach przedmiotowych szczebla wojewódzkiego. Patryk Ekiert znalazł się wśród najlepszych matematyków województwa, Michał Małas został natomiast finalistą konkursów chemicznego oraz historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie.

Administrator dnia luty 27 2011 21:05:59 · Drukuj