Wycieczka do Krakowa
Po szkole 27 kwietnia 2011r., wyruszyliśmy ( kl. II B) na 5- dniową wycieczkę do
Krakowa. Opiekunami była wychowawczyni P.Agnieszka Romaniuk oraz P.Andrzej Grzywacz- tata Adriana.
Nasza podróż trwała ok. 12 godzin, jechaliśmy pociągiem. Gdy dotarliśmy na miejsce, byliśmy zmęczeni samą trasą, a czekało nas jeszcze sporo zwiedzania.
Wzięliśmy nasze bagaże i udaliśmy się na przystanek tramwajowy. Stamtąd dostaliśmy się na ulicę Oleandry (tam znajdowało się nasze schronisko).
Odłożyliśmy nasze ,,manatki" i zaczęliśmy zwiedzanie.Najpierw udaliśmy się do kopalni soli w Wieliczce. Wystawione tam rzeźby były fascynujące, nie dało się uwierzyć, że wszystko było wykonane z soli.
Gdy wyszliśmy z kopalni, udaliśmy się do restauracji, by zjeść obiad. Po jakimś czasie wróciliśmy z powrotem do Krakowa, do naszego "domu". Zadomowiliśmy się i nie tracąc czasu, wyruszyliśmy na krakowski rynek.
Wróciliśmy późno. Drugiego dnia mieliśmy w planach sześciogodzinne zwiedzanie Krakowa, a więc zjedliśmy kolację i położyliśmy się spać.

kliknij w powyższe zdjęcie,
aby przejść do galerii fotografii "Klasa IIb na wycieczce do Krakowa"

Następnego dnia już o 8.30 wraz z P. przewodnik(bardzo miła kobieta), zaczęliśmy zwiedzać miasto.
Pierwszym celem był Wawel. Było tam tak ciekawie, że nie da się tego opisać słowami.
Każdy z uwagą słuchał informacji,jakie przekazywała nam p. przewodnik.
Zakończywszy zachwycanie się Wawelem, udaliśmy się w głąb Krakowa. Zwiedziliśmy m.in. Kościół Mariacki, Barbakan, Collegium Maius,
Teatr J. Słowackiego, Sukiennice itd. Pod koniec dnia byliśmy tak zmęczeni, że nie mieliśmy sił na nic, a więc wróciliśmy do ośrodka.
Osoby dyżurujące szybko przygotowały kolację (każdego dnia dobieraliśmy się w grupki 3-4 os., by przyrządzić poranny i wieczorny posiłek dla całej klasy.)
Gdy zjedliśmy, wykąpaliśmy się, a następnie zapadliśmy w zasłużony sen.

Trzeci dzień był dniem, w którym każdy musiał wyczuć powagę sytuacji, ponieważ wybraliśmy się do Oświęcimia.
W miejscu tym nie było mowy o wygłupach czy żartach. Był to czas na oddanie szacunku naszym
rodakom i nie tylko. W pierwszej części obozu, w Auschwitz , nasze oczy ujrzały
rzeczy, pod wpływem których ściskało serce. Zobaczyliśmy fotografie ludzi, którzy
byli tam i przeżyli piekło. Po pewnym czasie pojechaliśmy autobusem do drugiej części obozu- Birkenau.
Tam również panowały duże emocje i samo nasuwało się pytanie - jak można być tak okrutnym dla drugiego człowieka?. Na zakończenie mieliśmy okazję obejrzeć krótki film dokumentalny poświęcony
więźniom obozu zagłady. Oglądając go, można było poczuć to, co czuły wtedy tamte osoby.
Po opuszczeniu tego zatrważającego miejsca, pojechaliśmy z powrotem do Krakowa.

Ostatni dzień naszej wycieczki przeznaczony został na
zwiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Pogoda nam nie dopisała, a więc dosyć szybko zmoknięci i zmarznięci wróciliśmy do centrum miasta .Następnie udaliśmy się do krakowskiej restauracji, by zjeść ostatni wspólny obiad.
Po posiłku ,,poszwendaliśmy" się jeszcze po Sukiennicach, był to ostatni czas na dokupienie
jakichś pamiątek.Mieliśmy też możliwość obejrzenia fragmentu widowiska przygotowanego z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, w którym brali udział sławni artyści. Potem poszliśmy do ośrodka po nasze rzeczy,
które wcześniej już spakowaliśmy. Udaliśmy się na stację i ruszyliśmy w drogę do domu.

Wycieczkę jednogłośnie zaliczamy do udanych.
Nasz wyjazd był mile spędzonymi pięcioma dniami. Zwiedziliśmy wszystko, co mieliśmy w planach.
Dzięki temu ,,wypadowi" mogliśmy zdobyć wiedzę i jednocześnie lepiej się poznać oraz pokazać,
że jesteśmy fajną, zgraną klasą.

uczennica klasy II B
R.P .