Uczniowie o egzaminie gimnazjalnym i wyborze szkoły średniej
Nauka

Koniec roku coraz bliżej. Uczniowie gimnazjum już nie mogą doczekać się wakacji. Dla trzecioklasistów jest to również czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Zapytaliśmy kilku z nich, jakie mają plany z tym związane.

Marlena Laskowska IIID
1. Masz już wybraną szkołę ponadgimnazjalną? Jaką? Co wpłynęło na twoją decyzję?
Tak, dokładnie wiem już, gdzie chciałabym kontynuować naukę. Jest to Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Świnoujściu. Na moją decyzję wpłynął poziom szkoły oraz odległość od domu.
2. Jaki profil wybrałaś i dlaczego?
Wybrałam profil humanistyczny, ponieważ w odległej przyszłości mam zamiar studiować prawo.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Myślę, że wypadły dobrze. Miałam lekkie problemy z częścią matematyczno-przyrodniczą, ale część humanistyczna poszła mi lepiej. Jedne pytania były trudniejsze, inne zupełnie banalne. Większość odpowiedzi na części humanistycznej były zawarte w tekście. W części językowej niektóre pytania były podchwytliwe.

Kamil Biernacki IIIC
Niestety nie wybrałem jeszcze szkoły ponadgimnazjalnej. Szukam jeszcze ciekawych propozycji w internecie.
2. Jaki profil wybrałeś i dlaczego?
Na pewno będzie to profil humanistyczny. Bardzo lubię uczyć się języka polskiego i WOS-u, sprawia mi to przyjemność.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Mimo iż spodziewałem się zupełnie innych pytań, mam wrażenie, że testy poszły mi dobrze.

Martin Skrzydlewski IIIA
Niestety jeszcze nie.
2. Jaki profil wybrałeś i dlaczego?
Będzie to profil matematyczny, ponieważ dobrze czuję się w przedmiotach ścisłych. Z przedmiotów humanistycznych idzie mi słabiej.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Testy gimnazjalne poszły mi średnio. Pytania były łatwe, jeżeli znało się na nie odpowiedzi. Z testu humanistycznego pytania były trudne, część matematyczno-przyrodnicza poszła mi lepiej.

Paulina Badalewska IIID
Tak, wybrałam już szkołę ponadgimnazjalną. Chcę iść do Liceum Ogólnokształcącego w Wolinie. Myślę, że na moją decyzję wpłynął fakt, że nie będę musiała daleko dojeżdżać.
2. Jaki profil wybrałaś i dlaczego?
Wybrałam profil dziennikarski. Nic innego mnie nie zainteresowało.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Testy poszły mi dobrze, a bynajmniej tak mi się wydaje. Pytania były fajne, wszystko było w tekstach, przynajmniej w części humanistycznej. Część matematyczno-przyrodnicza była nieco trudniejsza.

Radosław Skiba IIID
Tak, mam już wybraną szkołę, jest to Szkoła Zawodowa w Kamieniu Pomorskim. Na moją decyzję wpłynęło to, że kilku moich znajomych też idzie tam do szkoły.
2. Jaki profil wybrałeś i dlaczego?
Jest to gastronomiczna szkoła zawodowa lub mechaniczna szkoła zawodowa. Wybrałem te kierunki, ponieważ od dawna interesują mnie sprawy związane z mechaniką i znam się na tym.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Moim zdaniem testy gimnazjalne były bardzo łatwe i poszły mi dobrze.

Barbara Felusiak IIID
Wybrałam LO z oddziałami integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu. Wybrałam tę szkołę ze względu na dogodność dojazdu, poziom tej szkoły i jej dobrą renomę.
2. Jaki profil wybrałaś i dlaczego?
Wybrałam profil humanistyczny, ponieważ bardzo lubię język polski.
3.Jak poszły ci testy gimnazjalne? Co myślisz o zadaniach?
Testy poszły mi dość dobrze, jednak sądzę, że mogło być lepiej. Większość pytań była prosta i logiczna. Część matematyczno-przyrodnicza poszła mi słabiej, ale ogólnie jestem zadowolona.

Wszystkim dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki, żeby udało im się zrealizować swoje plany.

Rozmawiały Martyna Górnik i Aniela Zubek

Administrator dnia czerwiec 01 2011 14:36:06 · Drukuj