Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Trening strzelecki w Szczecinie
Po szkoleNa krytej strzelnicy w Szczecinie należącej do Ośrodka Szkolenia Delve GT, kolejny już raz, nasi uczniowie odbyli krótki kurs strzelecki z broni krótkiej i z karabinu. Instruktaż dotyczył przede wszystkim zasad zachowania bezpieczeństwa w czasie posługiwania się bronią, obsługi pistoletu (CZ 75 KADET) oraz karabinów (WALTHER G22, karabinek sportowy kbks).
Na zakończenie strzelania zorganizowane zostały zawody w strzelaniu z broni krótkiej na dystansie ok. 10 metrów. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Jama z klasy IIId. Wprawne oko i pewna ręka pozwoliły mu uzyskać 53 punkty. Tym samym Szymon został najlepszym strzelcem naszej szkoły w I semestrze roku szkolnego 2012/2013.

Oto pełna lista wyników:
1. Szymon Jama - 53 pkt.
2. Krzysztof Rek - 34 pkt.
3. Jakub Jama - 29 pkt.
4. Łukasz Mucha - 21 pkt.
5. Radosław Skorupiński - 20 pkt.
6. Michał Bilski - 16 pkt.
7. Krzysztof Szymuś - 14 pkt.
8. Gabriela Szymańska - 13 pkt.
9. Patryk Kućko - 6 pkt.
10. Cyprian Chałubiec - 0 pkt
Damian Mortek - 0 pkt.

Administrator dnia listopad 24 2012 20:08:55 · Drukuj
V Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii
Nauka

W piątek 23 listopada w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu odbyło się V Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii.

Poziom konkursu był bardzo wysoki. W kategorii szkół gimnazjalnych wystartowało 44 uczniów. Triumfowali nasi gimnazjaliści.

Pierwsze miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii" wywalczył Eryk Bieługa z klasy IIIa. Gratulacje! Eryk za zwycięstwo otrzymał w nagrodę mały mobilny komputer zwany potocznie tabletem.

Drugie miejsce zajęła uczennica klasy IIc Marcelina Woroniak. Nagrodą był smartfon. Na trzecim miejscu konkurs ukończyła trzecioklasistka Apolonia Borzęcka.zdjęcia: http://www.iswinoujscie.pl

Administrator dnia listopad 24 2012 19:33:19 · Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości
Imprezy i uroczystościŚwięto Niepodległości to jedno z ważniejszych świąt narodowych, obchodzone co roku 11 listopada. W tym dniu świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.


Objęcie gmachu Komendy Miasta przez batalion Polskiej Siły Zbrojnej.
Pierwsze wystawienie warty – 10 listopada 1918 r. (fot. dzieje.pl)Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywach wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Naród polski po długich latach mógł znowu cieszyć się swobodą. Kilka pokoleń naszych przodków czekało z utęsknieniem na Niepodległą Polskę.


Rozbrajanie Niemców w Warszawie – 10 listopada 1918 r. (fot. dzieje.pl)


Dnia 12 listopada 2012 roku w Publicznym Gimnazjum w Wolinie uczniowie klasy Ib wraz z opiekunami panią Elżbietą Tysiąc i panią Renatą Mądrą przypomnieli swym koleżankom i kolegom o bohaterach Narodu Polskiego, dzięki którym mogliśmy obchodzić w tym roku 94 rocznicę odzyskania niepodległości.


Montaż słowno-muzyczny utrzymany w nastroju zadumy i refleksji pokazał nam, że każdego dnia powinniśmy walczyć o Polskę uczciwą, w której pielęgnowane są tradycje i ponadczasowe patriotyczne wartości. Trzeba zabiegać o to, aby niepodległość utrwalała się w naszych sercach i umysłach, żeby zakorzeniała się w naszą kulturę i obyczaje.

ar/

Administrator dnia listopad 14 2012 09:56:53 · Drukuj
„Błędy wychowawcze rodziców” – wywiadówka profilaktyczna w PG w Wolinie


Wielu z nas z pewnością często zadaje sobie pytania: Jakimi jesteśmy rodzicami? Jaki model wychowawczy obowiązuje w naszej rodzinie? Czy w ogóle takowy jest? Odpowiedzi na te i szereg innych zagadnień próbowano znaleźć podczas wywiadówki profilaktycznej, która odbyła się dnia 30 października 2012 w Publicznym Gimnazjum w Wolinie. Mając świadomość, iż to rodzina i model wychowania w niej jest kluczowym czynnikiem właściwego rozwoju młodego człowieka, dyrekcja szkoły już po raz kolejny zorganizowała spotkanie rodziców, wychowawców z wieloletnim praktykiem w tej dziedzinie – panią Teresą Mamos – Dyrektorem Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Pyrzycach, która na tym stanowisku pracuje już od 17 lat. Ponadto osoba ta pełni funkcję Kuratora Sądowego w Sadzie Rejonowym, a także realizuje warsztaty „Szkoła dla rodziców i wychowawców”.

Organizując tego typu przedsięwzięcie, pani dyrektor Joanna Wojtczak , a tym samym rodzice i wychowawcy, którzy uczestniczyli w spotkaniu, pokazali, jak ważne jest dla nich dobro dziecka i jak bardzo im na nim zależy.
Podsumowaniem tego typu działań, niech będzie Dekalog Wymagającej Miłości, który warto wprowadzić w życie w każdym domu:
1. Poświęcaj dziecku czas,
2. Rozmawiaj,
3. Ustal reguły gry w rodzinie,
4. Stanowczo ich przestrzegaj,
5. Bądź zaangażowany,
6. Bądź otwarty,
7. Sam dawaj dobry przykład,
8. Nie atakuj , nie oskarżaj,
9. Dbaj o dobry codzienny kontakt,
10. Doceniaj starania dziecka w każdej sferze.


/arAdministrator dnia listopad 06 2012 21:08:48 · Drukuj
Jesień w naszej bibliotece
Imprezy i uroczystości


Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt, który trwał od 4 do 10 października, w naszej bibliotece został zorganizowany dla wszystkich chętnych uczniów konkurs fotograficzny pt.: "Mój zwierzak".
Wykonawcy najciekawszych fotografii swoich zwierzaków otrzymali nagrody w postaci... karmy dla sowich ulubieńców. Laureatami konkursu zostały: Nicole Hoffa z klasy I A, Wiktoria Fiedorowicz z klasy III B oraz Anna Kłosińska również z klasy III B.
Zwycięzcom oraz właścicielkom i ich zwierzakom serdecznie gratulujemy.

Październik jest również Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji ogłoszony został konkurs plastyczno-literacki "Reklama Biblioteki" w formie wierszyków, haseł lub plakatów. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu imienin biblioteki ustalonym na dzień 30 października. Zwycięzcami konkursu okazały się uczennice z klasy III C: Klaudia Pulut, Natalia Przybylska i Monika Łania.
W tym dniu można było również wykonać plakaty "Biblioteka moich marzeń", porozwiązywać krzyżówki i łamigłówki literackie oraz (!) - wypożyczyć książkę wraz ze słodkim cukiereczkiem.
Jeśli imieniny to również... prezenty. Życzeniem bibliotekarza było, żeby każda klasa sprezentowała swojej bibliotece JEDNĄ KSIĄŻKĘ, KTÓRĄ WARTO PRZECZYTAĆ. Za spełnienie życzenia gorące podziękowania otrzymują uczniowie klas: Ia, IIIb, a szczególnie klasa IIa za największą ilość sprezentowanych książek.

Katarzyna Piotrowska


Administrator dnia listopad 05 2012 19:31:55 · Drukuj
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
SportW dniu 17 października 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach „Gimnazjady”. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn gimnazjów z powiatu kamieńskiego. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym”.
Skład drużyny naszego gimnazjum:
1. Łukasz Mucha – IIb (bramkarz)
2. Dariusz Grajewski – Ie
3. Damian Branicki – Ie
4. Szymon Jama – IIId
5. Mariusz Tałajkowski – IIa
6. Mateusz Piesta – IIId
7. Norbert Krzemieniecki – IIId
8. Kacper Burcon – Id
Po zaciętej i emocjonującej grze wszystkich drużyn, wyniki meczów przedstawiają się następująco:
Wolin-Międzyzdroje 2:0
Wolin-Kamień Pomorski 0:3
Wolin-Świerzno 2:2
Wolin-Dziwnów 2:2
Razem zdobyliśmy 5 pkt., co dało nam równorzędne III miejsce z drużyną z Dziwnowa. Gratuluję chłopakom i dziękuję za ogromną waleczność i wytrwałość, mimo doznanych wielu kontuzji.Kamila Matecka
Nauczyciel wychowania fizycznego


Administrator dnia październik 21 2012 23:17:00 · Czytaj więcej · 584 Czytań · Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej
Imprezy i uroczystości„Słowo miłość za Ich troski, słowo wdzięczność za Ich trud…”
dar to skromny, dar uczniowski,
wyśpiewany z serc, jak z nut.Dnia 11 października 2012 roku, w auli Publicznego Gimnazjum w Wolinie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca powstanie Komisji Edukacji Narodowej. To popularne święto polskiej oświaty ustanowione 27 kwietnia 1972 roku nazywane jest potocznie Dniem Nauczyciela.


Uczniowie w szczególny sposób pamiętali o tych, którzy całe swoje życie poświęcają wychowaniu i nauce młodzieży. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego - panie Agnieszka Romaniuk i Danuta Zwierzyńska wraz z uczniami przygotowali barwne przedstawienie ukwiecone humorem i dobrą piosenką. Scenografia związana tematycznie z porą roku kryła w sobie niespodziankę dla każdego pracownika gimnazjum, a była nią jego karykatura. Galeria ciekawych spojrzeń i przerysowanej kreski pana Daniela Strzelczyka, wprawiła zebranych w niezwykle dobry humor.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili Przewodniczący Rady Miejskiej – pan Jan Frankowski, Kierownik Gminnego Biura Administracji Szkół – pani Małgorzata Wróblewska, przewodnicząca Rady Rodziców – Marzena Sumińska oraz dyrektor placówki – pani Joanna Wojtczak . Nie zapomniano także o pracownikach, którzy zasłużenie odpoczywają już na emeryturach. Obecni byli pani Maryla Grodecka oraz pan Edward Zelek.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do nagród i wyróżnień. Pani Dyrektor –Joanna Wojtczak uhonorowała Nagrodą Dyrektora nauczycieli i pracowników obsługi, którzy w szczególny sposób angażowali się w pracę na rzecz szkoły. Wyróżnienie otrzymali: Beata Aniśkiewicz- Pociask, Beata Podhajska, Radosław Kaliciuk, Kamila Matecka, Gabriela Hengielska, Agnieszka Rybacka, Sylwia Tomków, Dorota Lemza oraz Joanna Zapłata.Zasługi naszych nauczycieli dla oświaty zauważyła również pani Kurator Oświaty, która wyróżniła i nagrodziła panią Irenę Wolińską, a pani Minister Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej udekorowała panią Agnieszkę Romaniuk.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc im dalszych sukcesów w ich karierze zawodowej i aby ich zapał do pracy, mimo wielu trudności, nigdy nie malał.
Uwieńczeniem tej miłej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Agnieszka Rybacka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Dnia Edukacji Narodowej.

Karykatury pracowników naszej szkoły, w tym moją, wykonał pan Daniel Strzelczyk.

Administrator


Album zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2012


Dzień Edukacji Narodowej 2012


Album zdjęć - Dzień Edukacji Narodowej 2012Administrator dnia październik 12 2012 00:00:57 · Drukuj
Coroczne wyzwanie dla drugoklasistów - projekty edukacyjne.
Projekty edukacyjneMinisterstwo Edukacji Narodowej robi wszystko, aby młodzież szkolna aktywnie spędzała czas w szkole. Nie tylko udział w obowiązkowych zajęciach, ale także dodatkowe wyzwania, jakimi są projekty edukacyjne, mają motywować młodych ludzi do poznawania czegoś nowego. To wyzwanie kierowane jest przede wszystkim do drugoklasistów.


Obowiązkiem każdego ucznia jest uczestnictwo w wybranym przez siebie projekcie edukacyjnym. Założeniem tego działania jest m.in. rozwój kreatywnego myślenia. Tak naprawdę, to sami uczniowie powinni przyjść do swego promotora, tu: nauczyciela, z własną propozycją tematu. Aby pomóc swym podopiecznym w rozwoju myśli kreatywnej, nauczyciele przedmiotu sami przedstawili swoje pomysły. Wszystkie propozycje są udostępnione na tablicy ogłoszeń. Uczniowie mają jeszcze możliwość wybrać odpowiedni dla siebie temat. Ci, bardziej ambitni, mogą także zgłosić swój własny pomysł.

Każdy uczeń biorący udział w projekcie jest odpowiedzialny za konkretne zadanie ustalone wcześniej z promotorem. Wszelkie ustalenia sporządzone zostaną na piśmie w formie kontraktu. Grupa realizująca dane „wyzwanie” może liczyć od 3 do 6 uczniów. Jeśli uczeń uchyla się od wyznaczonej roli w projekcie, co uniemożliwia jego dalszą realizację, może zostać wykluczony z grupy. Efektem takiego postępowania jest otrzymanie oceny niedostatecznej z przedmiotów, z których realizowany jest projekt. Ma on jednak szansę na ukończenie go w roku następnym.
Wszystkie wytwory pracy naszych podopiecznych będą prezentowane w ostatnich miesiącach roku szkolnym 2012/13. Liczymy, że i tym razem przeżyjemy niesamowite emocje podziwiając roczną pracę uczniów.
Ar/

Administrator dnia październik 11 2012 21:53:23 · Drukuj
Najszybsza sztafeta w powiecie kamieńskim.
Sport


8 października 2012 r. w Dziwnowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe w kategorii szkół gimnazjalnych na dystansie 10 x800 m (dziewczęta) i 10x1000 m (chłopcy).

Tym razem w tej konkurencji nasi chłopcy okazali się najszybsi w powiecie kamieńskim, po raz kolejny pokonując biegaczy z Dziwnowa, Świerzna, Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów.

Chłopcy okazali się bezkonkurencyjni prowadząc od pierwszej zmiany, którą rozpoczął z wielką gracją i odwagą Dawid Słomiany, a zakończył z owacją uniesionych rąk Kamil Noworolnik. Duże emocje towarzyszyły podczas wszystkich zmian, chłopcy spisali się na medal.Nasi gimnazjaliści nagrodzeni zostali wspaniałym pucharem, który ufundował Starosta Kamieński.

Sztafeta biegła w składzie:
1. Dawid Słomiany,
2. Marcin Niciejewski,
3. Arkadiusz Rutowicz,
4. Szymon Rusak,
5. Radosław Janowski,
6. Jacek Ziółkowski,
7. Dominik Woliński
8. Łukasz Banaszczak
9. Radosław Broszkiewicz
10. Kamil Noworolnik

Nadmienić należy, że chłopcy reprezentować będą nasz Powiat w finałach wojewódzkich w Tychowie.
Nasze dziewczęta wywalczyły natomiast II miejsce ulegając jedynie zespołowi z Międzyzdrojów.

Gratulacje dla biegaczy!!!!

Trener i nauczyciel wychowania fizycznego w P.G. w Wolinie
p. Adam WielechowskiAdministrator dnia październik 10 2012 20:34:08 · Drukuj
Młoda nadzieja "królowej sportu".
SportWiktoria Lewandowska jest uczennicą pierwszej klasy naszego gimnazjum, a już pokazała się jako zwyciężczyni kilku prestiżowych zawodów.

Dnia 28 września 2012 r. wygrała - z przewagą ponad 100 m - kategorię dziewcząt szkół gimnazjalnych XII edycji Kołczewskiego Biegu do Europy. Należy nadmienić, że wykazała również duży hart do walki podczas drużynowych Mistrzostw Powiatu w Lekkoatletyce, gdzie w biegu na 600 m nie miała sobie równych, zwyciężając z dużą przewagą, pokonując inne gimnazjalistki naszego powiatu.

Mam nadzieję, że Wiktorię jeszcze wielokrotnie zobaczymy na najwyższych stopniach podium.

Gratuluję.

Trener
p. Adam Wielechowski

Administrator dnia październik 10 2012 20:10:32 · Drukuj
Wolińscy gimnazjaliści najlepszymi lekkoatletami w powiecie kamieńskim
Sport


W dniu 25 września 2012 r. przy słonecznej pogodzie odbyły się w Międzyzdrojach Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Lekkiej Atletyce.
Zawody te zaliczane są do systemu rozgrywek w ramach Gimnazjady 2012/2013.
W imprezie rywalizowali ze sobą uczniowie z sześciu gmin naszego powiatu. W kategorii chłopców najlepsi okazali się wolinianie, pokonując pozostałe szkoły z sumą 1007 punktów. Należy podkreślić, że z uwagi na zwycięstwo nasi uczniowie reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim, który odbył się w dniu 28 września 2012 na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie.

Występ naszych gimnazjalistów w finale wojewódzkim uznać należy za udany. Każdy z zawodników poprawił swoje wcześniejsze rekordy życiowe. Na szczególne uznanie zasługuje wynik Łukasza Banaszczaka w biegu na 100 m - 12,28, (I miejsce wśród gimnazjalistów), Arkadiusza Rutowicza, który pokonał poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 155 cm, Szymona Rusaka, który poszybował w skoku w dal na odległość 5,22 m, oraz doskonały występ sztafety 4x100, która uplasowała się na III miejscu. Suma punktów uzyskanych przez zawodników dała naszemu gimnazjum IX miejsce w województwie zachodniopomorskim (należy nadmienić, że w rywalizacji wzięło udział 20 powiatów).
Dziewczęta natomiast uplasowały się na II miejscu w powiecie, ulegając Gimnazjum ze Świerzna.

Adam Wielechowski

Administrator dnia październik 01 2012 15:44:29 · Drukuj
Strona 2 z 17 < 1 2 3 4 5 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
307,549 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie