Publiczne Gimnazjum w Wolinie
Dyrekcja i sekretariat
Dyrektor
Joanna Wojtczak

Zastępca dyrektora
Beata Aniśkiewicz-Pociask

Kierownik administracyjno-gospodarczy
Sylwia Tomków
Plan lekcji
Plan lekcji na drugi semestr
Dokumenty szkolne
Pliki do pobrania
Zajęcia dodatkowe
Oferta zajęć pozalekcyjnych
Grono pedagogiczne
Lista nauczycieli Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Nawigacja
Strona Główna
Szukaj

Filmoteka gimnazjalna
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Wkrótce
Dzwonki
8.00 - 8.45
8.50 - 9.35
9.40 - 10.25
10.30 - 11.15
11.20 - 12.05
12.15 - 13.00
13.15 - 14.00
14.05 - 14.50
Pogoda
POGODA NA DZIŚ
kliknij, żeby powiększyć mapkę
Odsłony strony
Informacje bieżące
OGŁOSZENIA

Zapraszam na nową stronę internetową naszego gimnazjum.


Za chwilę nastąpi automatyczne przekierowanie na stronę www.gimnazjum.wolin.pl

Dyskoteka z okazji "Dnia chłopaka"
Po szkoleDziś (27 września) z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji zbliżającego się "Dnia chłopaka".

W czasie imprezy, której didżejował Szymon, przeprowadzono wybory Mistera Szkoły 2012. Dziewczęta przyznały szarfę Jackowi z klasy IIIa.

Gratulacje!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zabawy.

Dyskoteka z okazji Dnia chłopaka

Dyskoteka z okazji Dnia chłopaka

Administrator dnia wrzesień 27 2012 21:37:18 · Drukuj
Październik miesiącem konkursów przedmiotowych
NaukaW obecnym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Szczecinie przygotowało, tradycyjnie już, bogatą ofertę konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych. Głównym celem organizacji tego typu rywalizacji jest przede wszystkim rozwijanie u uczniów zainteresowań, a także motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym. Stawia się tu także na wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia. Jest to również doskonała promocja dla szkoły, nauczycieli oraz uczniów szczególnie uzdolnionych.


Udział w tego rodzaju konkursach daje uczniowi możliwość zwolnienia go z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego, pod warunkiem, że zostanie laureatem eliminacji wojewódzkich i zdobędzie 80% punktów. Jak widać jest o co walczyć.


Oto lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i będą nas reprezentować w rejonie:

w Konkursie języka angielskiego – Konrad Sklenarz z IIIb oraz Sara Sieńska z IIIc,
w Konkursie polonistycznym – Apolonia Borzęcka z IIIb, Anna Ratomska z IId oraz Radosław Broszkiewicz z IIId,
w Konkursie chemicznym – Roksana Koszałka z IIIb, Dominik Woliński z IIId oraz Alicja Wołoszyk z IIId,
w Konkursie języka niemieckiego – Apolonia Borzęcka z IIIb oraz Eryk Bieługa z IIIa,
w Konkursie matematycznym – Dominik Woliński z IIId, Wiktoria Fiedorowicz z IIIb oraz Eryk Bieługa z IIIa,
w Konkursie biologicznym – Justyna Rek z IIIb, Roksana Koszałka z IIIb oraz Sara Sieńska z IIIc,
zaś w Konkursie historycznym z elementami wiedzy o społeczeństwie - Eryk Bieługa z IIIa, Patryk Lipnicki z IIIc oraz Marcelina Woroniak z IIb.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie.

Ar/


Administrator dnia wrzesień 27 2012 20:10:49 · Drukuj
Zapis filmowy recytacji "Pana Tadeusza"
Imprezy i uroczystościPrezentujemy filmowy zapis "Inwokacji" wygłoszonej przez panią dyrektor Joannę Wojtczak
oraz fragment księgi drugiej czytany przez panią Irenę Wolińską.

Administrator dnia wrzesień 26 2012 20:45:12 · Drukuj
Publiczne Gimnazjum w Wolinie przystąpiło do „Narodowego czytania Pana Tadeusza”
Imprezy i uroczystości

Mija 200 lat od momentu, w którym zakończyła się akcja "ostatniego zajazdu na Litwie”. Z tej okazji 8 września z inicjatywy Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP, zostało zainaugurowane "Narodowe czytanie Pana Tadeusza”. Ogólnopolska akcja "Narodowe czytanie” ma na celu "popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczną lekturę klasyki polskiej literatury”. Do projektu przystąpiło 29 miast z całej Polski, a każde z nich realizuje własny, oryginalny pomysł na jego przeprowadzenie. W wydarzeniu biorą udział nie tylko profesjonalni aktorzy, ale również wolontariusze, młodzież szkolna.


W środę, 19 września, akcja ruszyła w naszej szkole. Na grunt gimnazjalny przeniosła ją pani bibliotekarka – Katarzyna Piotrowska. Jej pomysł od razu złapał podatny grunt i wielu spośród nauczycieli i uczniów wyraziło chęć wspólnego czytania. Inwokację wygłosiła pani dyrektor Joanna Wojtczak. Swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowali również pani Irena Wolińska, Agnieszka Romaniuk, pan Radosław Kaliciuk, Norbert Krzemieniecki – uczeń klasy IIId, czy Patryk Skorza reprezentujący klasę IIIa.
Szkolne recytacje potrwają jeszcze kilka dni. Wszystkich chętnych zapraszamy na 15-minutowej przerwie do biblioteki szkolnej.

Ar/

Administrator dnia wrzesień 24 2012 19:02:19 · Drukuj
„ Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasło to ma zachęcić młodych obywateli, i nie tylko, do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.
W tym roku termin Polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypadł w naszej szkole na 14 – 20 września. W tym czasie nauczyciele i uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wolinie zachęcają wszystkich do nie śmiecenia. Uzbrojeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy propagować dobre zachowania.

źrodło: www.naszaziemia.pl
Ar/

Administrator dnia wrzesień 23 2012 21:25:06 · Drukuj
„Współczesne Niemcy” – hasło przewodnie konkursuGoethe Institut z siedzibą w Warszawie, koordynujący projekt Deutsch-Wagen-Tour pragnie zachęcić uczniów gimnazjum do udziału w konkursie na najlepszą ilustrację do kalendarza ściennego na rok 2013. Temat przewodni „Współczesne Niemcy”.
Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie projektu ilustracji. Prace powinny być wykonane na białym papierze w formacie A3. Dozwolone techniki: farby, kredki, flamastry. Każdy uczestnik może nadesłać jedną, samodzielnie wykonaną pracę.


Na laureata pierwszego miejsca czeka nagroda w postaci iPoda. Co więcej, zwycięska praca stanie się motywem kalendarza ściennego, który zobaczy cała Polska.
Wszelkie szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie projektu www.deutsch-wagen-tour.plw zakładce „Konkurs”.
Zachęcamy do wzięcia udziału.
Ar/


Administrator dnia wrzesień 21 2012 07:46:32 · Drukuj
„Wychodzimy naprzeciw nowym wyzwaniom wychowawczym…”
NaukaSkupiając się na różnych obszarach ważnych w rozwoju młodego człowieka, jakimi są m.in. systemy wartości, wpływy społeczne, umiejętność rozwiązywania problemów i konfliktów, uczenie się umiejętności życiowych, czy choćby oferowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu, nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Wolinie aktywnie włączyli się w realizację programu wychowawczego „Spójrz Inaczej”, którego głównym celem jest wspieranie właściwego rozwoju dziecka – zarówno poprzez treści programowe, jak również poprzez osobisty kontakt nauczyciela z uczniem.


Uczestnictwo w czterdziestogodzinnych warsztatach pozwoli wychowawcom tak wpłynąć na swych podopiecznych, aby ci lepiej radzili sobie z rozwiązywaniem problemów, których dostarcza im życie, aby lepiej rozumieli siebie i umieli współpracować z innymi.
Zajęcia odbywają się w dwóch sesjach weekendowych i prowadzone są przez rekomendowanego trenera „Spójrz Inaczej” panią Danutę Kielnik, pracownika Centrum Rozwoju Osobistego „Nuta Harmonii” w Bydgoszczy.W ramach warsztatów dla nauczycieli i wychowawców naszej szkoły przeprowadzono sześć lekcji otwartych. Na zajęciach tych poruszono tematykę profilaktyki przeciwalkoholowej, przeżywania trudnych emocji oraz zasad współpracy w grupie.

Gimnazjaliści pracowali metodami aktywnymi. Brali udział w burzy mózgów, uzupełnianiu zdań pozwalających na wyrażenie uczuć, tworzyli plakaty, kolaże. Zabawy integracyjne i praca w małych kręgach pozwalały na uaktywnienie wszystkich uczniów.
Administrator dnia wrzesień 20 2012 21:13:56 · Drukuj
Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego
W czwartek 6 czerwca przeprowadzono wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum w Wolinie. Każda klasa zgłaszała po 2 kandydatów do wyborów. Miejsce w Radzie S.U. zagwarantowane mieli przewodniczący klas.

Na pierwszym spotkaniu przedstawicieli S.U. przeprowadzono wybory do Zarządu S.U. oraz przydzielono obowiązki i funkcje.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013 została Wiktoria Fiedorowicz z klasy IIIb. Zastępcą wybrano Magdalenę Frąszczak z klasy IIa. Funkcję skarbnika pełnić będzie Agata Jędrzejczak, a sekretarza - Gabrysia Szymańska.

W sekcji kulturalno-rozrywkowej pracować będą: Szymon Wojtasiak, Aleksandra Marchlewska, Natalia Szcześniak i Klaudia Stanisławska.

Sprzętem nagłaśniającym zajmą się Dominik Woliński i Krzysztof Świątkiewicz.

Szczęsliwy numerek codziennie rano losować będą Paulina Ekiert i Patryk Skorza. W drugim semestrze funkcja ta przypadnie Agacie Fajkowskiej i Wiktorii Lewandowskiej.

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w bieżącym roku szkolnym są panie Danuta Zwierzyńska i Agnieszka Romaniuk.

Administrator dnia wrzesień 13 2012 22:31:19 · Drukuj
Cała Polska czyta "Pana Tadeusza"
Imprezy i uroczystościOgólnopolskie czytanie epopei narodowej rozpoczęło się 8 września o godzinie 11.00. Inicjatorem akcji jest prezydent Bronisław Komorowski, a patronem medialnym zostało Polskie Radio.

Na antenie radiowego Programu Pierwszego fragmenty dzieła Adama Mickiewicza czytali m.in.: Maryla Rodowicz, Muniek Staszczyk, Zbigniew Ziobro, Tomasz Majewski, abp Józef Michalik, Jerzy Bralczyk, Krystyna Janda.

W środę 19 września rozpoczyna się szkolna akcja czytania "Pana Tadeusza". Pomysłodawczynią przeniesienia na grunt szkolny szczytnej idei propagowania literackiej polszczyzny jest nasza pani bibliotekarka.

Szkolne recytacje odbywać się będą codziennie przez kilka dni, na 15-minutowej przerwie (13.00-13.15) w bibliotece. Spotkanie z piękną polszczyzną Adama Mickiewicza rozpoczniemy w dniu 17 września w poniedziałek. Gorąco zapraszamy wszystkich do słuchania fragmentów epopei narodowej.

Swój udział w czytaniu zapowiedzieli m.in.: pani Dyrektor, pani Agnieszka Romaniuk, pani Irena Wolińska, pani bibliotekarka, panowie Daniel i Dobromir Strzelczykowie, pan Radosław Kaliciuk, Sara Sieńska, Bartosz Lis.


Administrator dnia wrzesień 13 2012 21:48:42 · Drukuj
Plecaki pełne dobrych chęci i zapału wniesiono w mury Publicznego Gimnazjum w Wolinie
Imprezy i uroczystościGimnazjum w Wolinie znów ożyło. Trzeciego września uczniowie i nauczyciele przekroczyli próg szkoły, aby z zapałem rozpocząć pracę w nowym roku szkolnym 2012/13.


Naukę na trzecim etapie edukacji rozpoczęło 272 uczniów. W szeregi nauczycieli wkroczyli nowi pedagodzy i wychowawcy. Tajniki fizyki przed młodymi odkrywać będzie pani Urszula Dymitruk i pan Ireneusz Wierzbicki. Języka angielskiego uczyć będzie pani Izabela Młyńska. Sferę religijną rozwijać będzie ksiądz Maciej Babicki, a o edukację biblioteczną zadba pani Katarzyna Piotrowska.

Pierwszoklasiści spotkali się ze swoimi wychowawcami, którzy zaznajomili ich z zasadami panującymi w szkole, ukazując im jednocześnie satysfakcję z nauki w naszym gimnazjum. To dla nowych uczniów także czas rodzenia się nowych przyjaźni. Po spotkaniach klasowych cała brać uczniowska wraz z nauczycielami i dyrekcją szkoły udała się na Mszę św., którą ksiądz prałat Jan Uberman odprawił w intencji uczniów i nauczycieli.Początek września, to nie tylko pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie, ale także kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. W tym roku uczczono ją po raz siedemdziesiąty trzeci. Ta niezwykła lekcja historii, jak co roku, odbyła się na cmentarzu miejskim. Młodzież naszego gimnazjum wraz z panią dyrektor Joanną Wojtczak uczestniczyła także w spotkaniu z kombatantami, które miało miejsce w wolińskim muzeum.Miejmy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie czasem spokojnej pracy, mimo wielu wyzwań, które przed nami stoją. Dla uczniów to czas intensywnej nauki, realizowania swoich pasji i zainteresowań poprzez uczestnictwo w wielu proponowanych przez gimnazjum w Wolinie zajęciach pozalekcyjnych.
Drogim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz uczniów, a także radości z uczenia.

ar/ PG w Wolinie

Administrator dnia wrzesień 03 2012 23:23:09 · Drukuj
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012
Imprezy i uroczystości 30 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny. Dzień ten był okazją do nagrodzenia i wyróżnienia uczniów.

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendium dyrektora szkoły. Stypendium naukowe uzyskali ci, których średnia ocen na koniec roku szkolnego przekroczyła 4,9, a zachowanie mieli bardzo dobre lub wzorowe. Stypendium sportowe otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wyniki na poziomie wojewódzkim, a ich zachowanie zostało ocenione przynajmniej oceną dobrą.
Uczniowie ze średnią przynajmniej 4,75 otrzymali świadectwa z barwami narodowymi i dyplomy z gratulacjami bardzo wysokich wyników w nauce.

Nagrodzeni zostali też sportowcy, którzy w pocie czoła reprezentowali nasze gimnazjum na licznych imprezach sportowych w regionie.

Pani dyrektor w imieniu uczniów i pracowników szkoły pożegnała księdza Pawła, który od nowego roku szkolnego będzie służył posługą duszpasterską w innej parafii.
Księdzu życzymy wielu Łask Bożych, no i równie spokojnej oraz pilnej, jak wolińska, młodzieży.
Wszystkim życzę udanych wakacji. Uważajcie na siebie w czasie odpoczynku. Dni spędzajcie aktywnie, korzystając z piękna przyrody i swojej młodości.

Do zobaczenia 3 września.

Administrator dnia lipiec 04 2012 15:52:05 · Drukuj
Strona 3 z 17 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Odliczamy
Testy gimnazjalne

Pracownie komputerowe dla szkół
Projekt współfinansowany przez

Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych
Helpline.org.pl
helpline.org.pl
Moje gimnazjum
www.moje-egimnazjum.pl


Stronę monitoruje stat24

Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

BlueStone Theme Design by: Fuzed Themes
307,575 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie