Wolińscy gimnazjaliści najlepszymi lekkoatletami w powiecie kamieńskim
Dodane przez Administrator dnia Październik 01 2012 15:44:29

W dniu 25 września 2012 r. przy słonecznej pogodzie odbyły się w Międzyzdrojach Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Lekkiej Atletyce.
Zawody te zaliczane są do systemu rozgrywek w ramach Gimnazjady 2012/2013.

W imprezie rywalizowali ze sobą uczniowie z sześciu gmin naszego powiatu. W kategorii chłopców najlepsi okazali się wolinianie, pokonując pozostałe szkoły z sumą 1007 punktów. Należy podkreślić, że z uwagi na zwycięstwo nasi uczniowie reprezentowali szkołę w finale wojewódzkim, który odbył się w dniu 28 września 2012 na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie.

Występ naszych gimnazjalistów w finale wojewódzkim uznać należy za udany. Każdy z zawodników poprawił swoje wcześniejsze rekordy życiowe. Na szczególne uznanie zasługuje wynik Łukasza Banaszczaka w biegu na 100 m - 12,28, (I miejsce wśród gimnazjalistów), Arkadiusza Rutowicza, który pokonał poprzeczkę w skoku wzwyż na wysokości 155 cm, Szymona Rusaka, który poszybował w skoku w dal na odległość 5,22 m, oraz doskonały występ sztafety 4x100, która uplasowała się na III miejscu. Suma punktów uzyskanych przez zawodników dała naszemu gimnazjum IX miejsce w województwie zachodniopomorskim (należy nadmienić, że w rywalizacji wzięło udział 20 powiatów).

Dziewczęta natomiast uplasowały się na II miejscu w powiecie, ulegając Gimnazjum ze Świerzna.